Pedagog szkolny


Pedagog/ Pedagog specjalny - Beata Swaciak-Sroka


tel. 77 4343844


GODZINY PRACY PEDAGOGA

(sekretariat zespołu - I piętro)

Nie ma takiego problemu, którego nie da się rozwiązać!
Niektóre z nich wymagają jedynie więcej czasu...
Jeśli masz problem, trudną sytuację, z którą nie możesz sobie poradzić,
a z różnych powodów trudno o tym powiedzieć komukolwiek...
Jeśli jest Ci źle i czujesz, że nikt Cię nie rozumie...
Jeśli widzisz, że komuś dzieje się krzywda...
Jeśli chcesz tak zwyczajnie porozmawiać, pochwalić się czymś, masz ciekawy pomysł...

Po prostu przyjdź!

ZAPRASZAM SERDECZNIE


Strony internetowe, które warto odwiedzić:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nysie

Pełnomocnik ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej MGOPS Korfantów


Program profilaktyczny „CUKIERKI” PDF Drukuj Email
czwartek, 30 listopada 2023 07:40

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie  Przedszkolu im. Misia Uszatka w dniach 7,8 grudnia 2023 roku w dwóch grupach przedszkolnych Wiewiórki i Zajączki zostaną przeprowadzone warsztaty profilaktyczne w ramach Programu profilaktycznego ,,CUKIERKI”
TERMINARZ WARSZTATÓW:
07.12.2023 GRUPA WIEWIÓRKI godz. 9:00-11:15
08.12.2023 GRUPA ZAJĄCZKI godz. 9:00-11:15

Więcej…
 
BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA I DO SZKOŁY - 2023/2024 PDF Drukuj Email
czwartek, 07 września 2023 00:00

7 września 2023 r. roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego i wychowanków Przedszkola Misia Uszatka z policjantami z Komisariatu Policji w Korfantowie w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do przedszkola i do szkoły". W czasie spotkania pan policjant przedstawił uczniom i przedszkolakom zasady zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i miejscach oraz zasady ostrożnego zachowania się wobec osób i zwierząt.

Więcej…
 

ROK SZKOLNY 2022/2023

 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS II i III PDF Drukuj Email
czwartek, 20 kwietnia 2023 07:55

11.05.2023 CZWARTEK

KLASA IIIb

8:00-9:40

1 x 90 minut – warsztat dla uczniów kl. 3 SP - Profilaktyka uzależnień od telefonu komórkowego, internetu, gier komputerowych i portali społecznościowych

KLASA IIIa

9:50-11:35


-1 x 90 minut – warsztat dla uczniów kl. 3 SP - Profilaktyka uzależnień od telefonu komórkowego, internetu, gier komputerowych i portali społecznościowych

Więcej…
 
PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZDSZKOLNYM W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2023 00:00

 

W dniu 23 marca 2023 roku dzieci z Przedszkola im Misia Uszatka w Korfantowie z grup Kreciki, Tygryski, Pszczółki, Biedronki obejrzały przedstawienie pt. DWIE DOROTKI Przedszkolaki z grup starszych 5-6 latki zostali zaproszeni na przedstawienie pt. ALICJA W KRAINIE DOBRYCH MANIER. Obydwa przedstawienia wykonali artyści z grupy KRAK-ART z Krakowa, którzy zostali zaproszeni przez Radę Rodziców.

Więcej…
 
BEZPIECZNE FERIE!!!! - spotkanie z policjantem uczniów klas 1-3 i przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie PDF Drukuj Email
wtorek, 07 lutego 2023 00:00

7 lutego 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego oraz wychowanków Przedszkola Misia Uszatka z Panem Policjantem - dzielnicowym sierż. Marcinem Dykiem z Komisariatu Policji w Korfantowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo naszych uczniów i przedszkolaków w czasie ferii zimowych. W czasie spotkania zostały omówione wszystkie zasady bezpieczeństwa. Zwrócono uwagę na odpowiedni strój w czasie zabaw na śniegu. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację i bajkę, która przestrzega nas przed zagrożeniami czyhającymi w internecie, z kontaktami z osobami, których nie znamy także o tym jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia –przypomniane zostały numery alarmowe. Przedstawione zostały również propozycje spędzania czasu bez komputera.

Więcej…
 
Dzień Tolerancji i Życzliwości w ZSP w Korfantowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2022 00:00

21.11.2022 r. w ZSP w Korfantowie obchodzono Dzień Tolerancji i Życzliwości dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Z tej okazji zorganizowano apel, podczas którego pani psycholog przedstawiła, czym jest tolerancja oraz życzliwość. W trakcie apelu dzieci obejrzały bajkę i odsłuchały piosenkę o ww. wartościach. Na zakończenie obchodów Dnia Tolerancji i Życzliwości uczniowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia w „życzliwej fotoramce”. Całości dopełniła barwna gazetka nt. tolerancji, która ozdobiła hol główny. W tym dniu uczniowie mieli na sobie akcenty żółte i zielone, symbolizujące kolejno życzliwość i tolerancję.

Więcej…
 
Profilaktyka zdrowego żywienia ,,WIEM CO JEM- ZDROWO JEM” PDF Drukuj Email
wtorek, 08 listopada 2022 00:00

W ramach akcji listopadowej -8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania, jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z specjalistą w dziedzinie żywienia, panią dietetyk Jagodą Grobosz, działania w ramach tej akcji rozpoczęliśmy już dnia 3 listopada 2022roku.

W bardzo ciekawych zajęciach wzięli udział uczniowie z klas I-III , oraz klasy zerowe z przedszkola
im. ,,Misia Uszatka”.
Celem spotkania było zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci.

Pani dietetyk przygotowała gry i zabawy oraz interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną. Przeprowadziła dyskusję z dziećmi na temat zasad prawidłowego odżywiana. Przekazała informacje na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak dobrze skomponować pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce w naszym życiu codziennym.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM ,, BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA” PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2022 00:00

W dniu 21.09.2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się spotkanie uczniów klas I-III i przedszkolaków z policjantem Panem Grzegorzem Gorskim z Komisariatu Policji w Korfantowie w ramach akcji ,, Bezpieczna droga do szkoły” –uczniowie klas I-III i ..Bezpieczna droga do przedszkola”- wychowankowie przedszkola im ,, Misia Uszatka” w Korfantowie.

W czasie spotkania pan policjant przedstawił uczniom i przedszkolakom zasady zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i miejscach. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszanie się po drodze, w czasie jazdy autobusem szkolnym czy samochodem. Uwrażliwiał uczniów i dzieci przedszkolne na możliwe zagrożenia w trakcie spędzania czasu wolnego, w kontaktach z nieznajomymi. Przypomniane zostały numery alarmowe. Uczniowie i przedszkolaki chętnie i aktywnie brali udział w spotkaniu, zadając pytania jak również dzielili się własnymi spostrzeżeniami.

Pedagog szkolny Beata Sroka

 

Więcej…
 

ROK SZKOLNY 2021/2022

 
21 listopada 2021 Dzień Życzliwości i Pozdrowień PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 listopada 2021 00:00

21 listopada 2021 r. to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo tego dnia  na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
I my również w naszej szkole chcieliśmy uczcić ten dzień. Z tej okazji uczniowie klas I-III przygotowali gazetkę oraz cytaty mówiące o życzliwości, które zostały umieszczone w świetlicy szkolnej, by każdy kto je przeczyta uśmiechał się, bo przecież życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie. Motto tego dnia to "Traktuj innych tak, jak byś sam chciał być traktowany".

 
PROGRAM PROFILAKTYCZNO WYCHOWAWCZY EPSILON PDF Drukuj Email
czwartek, 18 listopada 2021 00:00

Uczniowie klas IIIA i IIIB Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie, w dniach 8 i 18 listopada 2021 r. wzięli udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez przedstawicieli z Centrum Innowacji Profilaktyki EPSILON. Działania w ramach programu Epsilon obejmują warsztaty z klasami, spotkania szkoleniowe i konsultacyjne z wychowawcami oraz materiały dydaktyczne do dalszej pracy z uczniami i rodzicami. Program składa się z trzech modułów, realizowanych w odstępie czasowym.

Rekomendacje: PARPA, KBPN, IPiN, ORE (www.programyrekomendowane.pl) oraz WCPR. Zakres rekomendacji: profilaktyka uniwersalna i profilaktyka zdrowia psychicznego. Grupa docelowa: Uczniowie w wieku 7-9 lat, a także wychowawcy klas biorących udział w programie oraz rodzice uczniów.

SCHEMAT REALIZACJI POJEDYNCZEGO MODUŁU PROGRAMU:

 • Praca z uczniami w wymiarze 8 godz. (dwuetapowe warsztaty dla pojedynczych grup klasowych: pierwszy etap - 3 godz., drugi etap - 2 godz. oraz działania realizowane przez wychowawcę w ramach lekcji wychowawczych, w oparciu o otrzymane materiały - 3 godz.)
 • Konsultacje i szkolenie dla wychowawców klas – łącznie 10 godz.
 • Praca z rodzicem w oparciu o otrzymane materiały dydaktyczne – 2 godziny.

WAŻNE INFORMACJE

 • Pracujemy wyłącznie z pojedynczymi grupami klasowymi (nie łączymy grup).
 • Warsztaty realizują doświadczeni trenerzy (psycholodzy i pedagodzy) posiadający uprawnienia do realizacji Programu.
 • W programie uczestniczy grupa klasowa razem z wychowawcą.

 
16 listopada 2021 roku przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji PDF Drukuj Email
wtorek, 16 listopada 2021 00:00

W tym dniu co roku wszyscy mamy okazję przypomnieć sobie, co to jest tolerancja oraz to, jakie wartości są ważne w naszym codziennym funkcjonowaniu. Celem Dnia Tolerancji jest przede wszystkim uwrażliwienie na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię, czy wygląd.

 
Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 PDF Drukuj Email
sobota, 11 września 2021 00:00

Każdego roku, na początku września policjanci- dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korfantowie spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy przedszkola. Spotkania takie odbywają się w ramach akcji

,, BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W tym roku szkolnym w dniu 10.09.2021 roku spotkanie w naszym Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się w dwóch grupach wiekowych : Przedszkole i klasy I-III. W trakcie spotkania zostały przypomniane zasady o właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach. Jak również zostały omówione zasady bezpieczeństwa w czasie jazdy autobusem szkolnym. Zwrócono również uwagę jak należy zachować się gdy zostajemy zaczepieni przez nieznajomych w czasie drogi do szkoły.

Pamiętajmy, że edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, dlatego zwracamy się z prośba do rodziców o wykorzystanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Przedszkolakom, Uczniom , Rodzicom, Nauczycielom życzymy Bezpiecznego Roku Szkolnego 2021/2022 i samych radosnych dni.

Pedagog szkolny – Beata Sroka

 

Więcej…
 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

 
Spotkanie z policjanem 06.2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 czerwca 2021 00:00

Spotkanie przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 z policjantem z Komisariatu Policji w Korfantowie w ramach akcji Bezpieczne wakacje 2021

 

Więcej…
 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE PDF Drukuj Email
wtorek, 18 maja 2021 08:45

TEMAT: Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych, z uwzględnieniem motywacji do nauki w czasie pracy zdalnej

25.05.2021 wtorek

08.06.2021wtorek

L 2 Klasa Ia 8:55- 9:40

L 2 Klasa IIb 8:55-9:40

L 3 Klasa Ib 9:50 – 10:30

L 3 Klasa IIIa 9:50-10:30

L 4 Klasa IIa 10:50-11:35

L 4 Klasa IIIb 10:50-11:35

 
Spotkanie z policjantem w ramach akcji ,,BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU” PDF Drukuj Email
wtorek, 26 stycznia 2021 09:45

W dniu 21.01.2021 roku przedszkolaki i uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie gościli dzielnicowego Pana Grzegorza Gorskiego z Komisariatu Policji w Korfantowie. Spotkanie odbyło się zgodnie z reżimem sanitarnym. Tematem spotkania było ,, Bezpieczne zabawy na śniegu”. Uczniowie i przedszkolaki wysłuchali cennych wskazówek ,brali aktywny udział w spotkaniu.

 

 

Więcej…
 
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE PDF Drukuj Email
wtorek, 26 stycznia 2021 09:40

 

Więcej…
 
16 listopada 2020 Międzynarodowy Dzień Tolerancji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 listopada 2020 08:04

16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji i jak co roku wszyscy mamy okazję przypomnieć sobie, co to jest tolerancja oraz to, jakie wartości są ważne w naszym codziennym funkcjonowaniu. Celem Dnia Tolerancji jest przede wszystkim uwrażliwienie na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię, czy wygląd.

 
Klasa I a ,,Dobrze jemy" PDF Drukuj Email
czwartek, 05 listopada 2020 08:54

Uczniowie klasy Ia w dniu dzisiejszym wzięli udział w akcji ,,Dobrze jemy " połączonym z dniem 8 listopada Dzień zdrowego śniadania.Uczniowie do szkoły przynieśli ulubione warzywa i owoce przygotowane wspólnie rodzicami w domu.Otrzymali również mleko , jabłko i gruszkę, w ramach udziału szkoły w Projekcie ,,Szklanka mleka", ,,Owoce w szkole". Uczniowie zapoznali się z Piramidą żywieniowa.Utrwalili nawyki zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.


Pedagog szkolny Beata Sroka

 

Więcej…
 
Udział klasy IIb w Programie Dobrze jemy PDF Drukuj Email
wtorek, 03 listopada 2020 10:24

W ramach udziału naszej szkoły w Programie Dobrze jemy i zbliżającym się dniem 8 listopada Dzień zdrowego śniadania uczniowie klasy II B wzięli udział w spotkaniu przygotowanym przez pedagoga szkolnego Beatę Sroka i intendenta Anetę Świtałę w świetlicy szkolnej.

Pedagog szkolny Beata Sroka

Więcej…
 
Zdrowe śniadanie uczniów klasy IIa PDF Drukuj Email
wtorek, 27 października 2020 10:07

W dniu 27.10.2020 uczniowie klasy II a zjedli wspólnie drugie śniadanie w świetlicy szkolnej.

 
„Dobrze Jemy” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 października 2020 00:00

 

https://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/

„Dobrze Jemy” – program skierowany do nauczycieli, przedszkolaków oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych

Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

Program został przygotowany we współpracy z dietetykami i pedagogami.

Szkoły, które zgłaszają się do programu, otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów, dzięki którym mogą włączyć edukację żywieniową i kulinarną do rocznego planu lekcji.

Udział w programie nie obliguje placówki czy nauczyciela do wysyłania raportów czy sprawozdań.

Więcej…
 
Warsztaty profilaktyczne ONLINE w naszej szkole PDF Drukuj Email
czwartek, 22 października 2020 00:00

 

Uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach profilaktycznych online za pomocą platformy ZOOM. Zajęcia prowadziła psycholog- pani Julia Kulik z Polskiego Centrum PROFILAKTYKI.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Chętnie rozmawiali z prowadzącą zajęcia. Uczniowie naszej szkoły znają zasady bezpiecznego korzystania z internetu, jak również są świadomi, że zbyt długie korzystanie z internetu, portali społecznościowych, telefonu powoduje duże straty w relacjach z innymi, źle wpływa na zdrowie, oceny w szkole.

Tematyka spotkań z poszczególnymi klasami:

Więcej…
 
Spotkanie uczniów klas I-II z policjantem sierż. sztab. Grzegorzem Gorskim z Komisariatu Policji w Korfantowie PDF Drukuj Email
środa, 16 września 2020 08:04

W dniu 15.09.2020 roku uczniowie klas I-II uczestniczyli w spotkaniu z policjantem na terenie naszej szkoły. Podczas spotkania zostały przypomniane zasady poruszania się po drodze w czasie drogi do szkoły i do domu, przypomniano o noszeniu odblasków dla naszego bezpieczeństwa, podstawowych zasadach bezpieczeństwa w autobusie szkolnym, samochodzie osobowym czy też pokonując drogę pieszo do szkoły pod opieką rodziców, dziadków . Zwrócono uwagę na nie zawieranie znajomości z osobami których nie znamy. Zostały również przypomniane numery alarmowe.

Pedagog szkolny Beata Swaciak- Sroka

Więcej…
 
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W DRODZE DO PRZEDSZKOLA ORAZ PRZESTRZEGANIE HIGIENY W DOBIE PANDEMII PDF Drukuj Email
piątek, 11 września 2020 00:00

Bezpieczna droga do szkoły.pdf

Codzienna higiena.pdf


Podczas spotkania zorganizowanego dla dzieci 5-6 letnich z przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie została przedstawiona prezentacja multimedialna, której tematem przewodnim były zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, znajomość znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz zachowania ostrożności wobec obcych osób. Ponadto dzieci zostały zaznajomione z zasadami higieny i obowiązującymi normami społecznymi w dobie pandemii. Spotkanie przeprowadziła pani Beata Swaciak-Sroka, pedagog szkolny.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS I-III Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM PDF Drukuj Email
czwartek, 10 września 2020 00:00

 

W dniu 10.09.2020 roku odbyło się spotkanie z pedagogiem szkolnym uczniów klas I-III na tematy:

,, BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

,, CODZIENNA HIGIENA”

W trakcie spotkań z poszczególnymi grupami klasowymi została przedstawiona prezentacja multimedialna. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Na spotkaniu z uczniami klas I gościliśmy policjanta z Komisariatu Policji w Korfantowie

sierż. sztab. Grzegorza Gorskiego, który to wspólnie z pedagogiem szkolnym prowadził spotkanie

Spotkania z uczniami odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Beata Sroka –pedagog szkolny

Więcej…
 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII PODSUMOWUJĄCEJ KONKURSY Z OKAZJI DNIA ZIEMI I KARTKI WIELKANOCNEJ PDF Drukuj Email
czwartek, 21 maja 2020 11:48

W tym roku szkolnym 2019/2020 pierwszy raz w historii naszej szkoły nagrody za udział w konkursach były przekazywane dla uczestników w formie przesyłek listowych. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody , a Rodzicom za odbiór dyplomów i nagród dla swoich pociech z sekretariatu szkoły, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dziękujemy za przesłanie zdjęć wykonanych w domu , którym to mogliśmy stworzyć fotogalerię.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursach. Życzymy dużo zdrówka, uśmiechu na buźkach i samych radosnych chwil.

Z pozdrowieniami

Organizatorzy Konkursów

Rada Rodziców SP przy ZSP w Korfantowie

Dyrekcja ZSP w Korfantowie

 

Więcej…
 
Kartka dla Medyka od uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Dziękujemy!!! PDF Drukuj Email
czwartek, 21 maja 2020 00:00

Więcej…
 
KARTKA DLA MEDYKA PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 00:00

 

Więcej…
 
Dzień Ziemi - rozstrzygnięcie konkursu PDF Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 00:00

Rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy plakat z okazji Dnia Ziemi wykonany w grafice komputerowej.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkie prace konkursowe są przepiękne i ciekawe. Organizatorzy konkursu jednogłośnie postanowiły wyróżnić każdą nadesłaną pracę. Po powrocie do szkoły każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz nagrodę-niespodziankę ufundowaną przez radę rodziców Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie.

Organizatorzy konkursu:

Beata Swaciak-Sroka – pedagog szkolny

Halina Sieniakiewicz – nauczyciel informatyki

Więcej…
 
Rysia i Tolek na CYBERZACHODZIE PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2020 07:40

Siedzenie w domu, zakaz wychodzenia na zewnątrz, możliwość ciągłego korzystania z komputera to rzeczy, które w chwili obecnej mocno determinują naszą codzienność.

Co zrobić, by poczuć, że nasze dzieci w sieci są naprawdę bezpieczne? Jak przekazać im, że w cyberświecie czyhają na nie różne zagrożenia?

Fundacja POZA SCHEMATAMI znalazła doskonałą receptę na te dolegliwości. Publikacja „Rysia i Tolek na Cyberzachodzie” to kolorowa książeczka, która poprzez rozwiązywanie kolejnych zadań pozwala na rozwijanie umiejętności psychologicznych, które pomagają w dokonywaniu mądrych wyborów w przyszłości. Wspólna podróż po Cyberświecie to propozycja do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami.

Dzięki tej książeczce dzieci poszerzą swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych oraz zagrożeń związanych z ich używaniem, nauczą się jak radzić sobie z emocjami i jak rozwiązywać konflikty.

Zachęcam do skorzystania na stronie:

https://fundacjapozaschematami.pl/wp-content/uploads/rysia-i-tolek-na-cyberzachodzie.pd

Więcej…
 
Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
czwartek, 16 kwietnia 2020 11:55

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

Nasza planeta od lat wysyła nam ostrzegawcze sygnały, których dłużej nie możemy ignorować. Ustanowiony pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi, przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Z tej okazji ogłaszamy konkurs dla uczniów klas I-III na najciekawszy plakat w grafice komputerowej z okazji Dnia Ziemi.


Więcej…
 
Jak wspierać dziecko w trakcie epidemii koronawirusa? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 12:41

Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Korfantowie

Drogi Rodzicu!!!

Jak wspierać dziecko w trakcie epidemii koronawirusa?

#wsparciewkoronie psychologia psychoterapia

Jak wspierać dziecko w trakcie epidemii koronawirusa? #wsparciewkoronie

15 marca 2020

Jesteśmy w trakcie nowego doświadczenia. Zostajemy w domach, ograniczamy wyjścia do niezbędnego minimum, w tle ciągle słyszymy nowe doniesienia o koronawirusie. Tuż przy nas, w tym czasie są także dzieci, które, podobnie jak my, doświadczają wielu trudnych emocji- od lęku, przez smutek i złość. One również mierzą się z wyzwaniami i pytaniami: „Co się teraz będzie działo?”, czy „Jak przetrwać z rodzicami w czterech ścianach?” ;). Zapraszam was do… długiego, ale mam nadzieję bogatego w konkrety, wpisu o tym jak można wspierać dzieci w czasie epidemii.

.

Nazywaj i akceptuj emocje dziecka. Wszystkie.

Okres kwarantanny/ciągłego przebywania w domu jest i będzie trudny. Dla wszystkich. Nie mam na myśli żadnych katastroficznych wizji, ale fakt: bycie praktycznie non stop w domu (tu szczególnie wspieram rodziców mieszkających w bloku, bez dostępu do ogrodu L), w rutynie jest trudne. Wszyscy jesteśmy istotami społecznymi- potrzebujemy spotkań, wyjść z domu. Rutyna na dłuższą metę nas przytłacza, cztery ściany mogą skutecznie obniżać nastrój.

Bardzo dużo w kontekście koronawirusa mówimy o lęku. I wspaniale- na pewno jest to emocja, która przeważa w doświadczeniu dzieci w obecnej sytuacji. Jednak chciałabym tutaj podkreślić, że w większości doświadczamy i będziemy doświadczać także innych trudnych: złości, niepewności, smutku, znudzenia, zniecierpliwienia.

Mamy prawo to czuć. Dzieci mają prawo to czuć. Mają prawo się bać, mają prawo się złościć, mają prawo się smucić.

Nazywanie i akceptowanie emocji zawsze jest ważne. Nie tylko w okresie epidemii. Jednak teraz, przy takim ich nagromadzeniu, jest szczególnie ważne. Dlatego, gdy widzisz, że twojemu dziecku jest trudno. NAZYWAJ i AKCEPTUJ.

„Widzę, że boisz się koronawirusa. Tak, to trudne. Może opowiesz mi o tych strachach?”

„Złościsz się, że ciągle musimy siedzieć w domu. Rozumiem. Też mnie złości, że nie możemy pobawić się na placu zabaw. Może zastanowimy się jak zrobić mini plac zabaw w domu?”

„Smutno ci, że twoje urodziny spędzimy we czwórkę. Opowiedz mi o Twoim smutku…”

To pomaga. To wspiera. To daje bliskość.

Stwórz przestrzeń do rozmowy o emocjach i przeżyciach

Jak wspomniałam powyżej, wszyscy mamy prawo do doświadczania wielu emocji. Jeżeli dzieci o nich opowiedzą to „uff”- po pierwsze dadzą im ujście, po drugie mamy możliwość okazania im wsparcia, zrozumienia i pomocy.

Trudniej, jeżeli nie opowiedzą. To, co niewypowiedziane, chowa się „do środka”. Męczy, dusi, przytłacza. Stąd tak ważne jest stworzenie przestrzeni do mówienia o uczuciach, która wejdzie do waszego codziennego schematu dnia. Czasami wystarczy pytanie: Jak się czujesz? Jak się dziś czułaś? Jakie emocje cię odwiedziły?

Czasem nie wystarczy i przydadzą się dodatkowe, kreatywne pomoce, które otwierają drzwi do rozmowy.

I tym samym zaczynam akcję #wsparciewkoronie i na dniach będę Wam podrzucać min. materiały, dzienniki nastroju, które wspierają w codziennych rozmowach i nazywaniu uczuć, bo to bardzo ważne!

Stwórzcie „własnego” koronawirusa i porozmawiajcie o nim

…yyyy ale, że jak? Stworzyć własnego koronawirusa? Taaak! Narysujcie go, stwórzcie z klocków, z plasteliny, nadajcie mu imię.  Dzieci potrzebują konkretu, „namacalnej” postaci, na bazie której wyobrażą sobie i poukładają, co się dzieje i dlaczego. Abstrakcja, to, że wymagamy od dzieci ciągłego „musisz zrozumieć, jest taki wirus…” wzmagają niepewność, niezrozumienie i nasilają lęk. Dzieci potrzebują faktów, dostosowanych do ich okresu rozwojowego. Gdy już stworzycie postać/ stworka „Koronawiruska” to macie wspaniałą bazę, by opowiedzieć sobie: co go powiększa, co go pomniejsza i za tym: dlaczego tak wygląda profilaktyka i obecne działania.

Powodzenia i do dzieła!

…a na dniach pokażę wam mojego, graficznego Koronawiruska, który być może będzie inspiracją.

Odpowiadaj na pytania i pozwól pytać

Niby proste, a tak trudne. W moim odczuciu jednak trudne. Większość najtrudniejszych pytań, które usłyszałam w swoim życiu były od dzieci. I pewnie u Was takie się pojawią lub pojawiają.

„Czy umrzemy od tego wirusa? Czy dziadek umrze? Czy jesteśmy bezpieczni? A czy ten wirus się kiedyś skończy? A czy on może wejść przez szparę w oknie?”

Często mamy przekonanie, że najważniejsza jest treść naszej odpowiedzi. Owszem jest ważna, ale równie ważna jest nasza postawa do zadawania pytań. Te pytania wynikają z nagromadzonego napięcia i niepewności, z którą wszyscy obecnie musimy się mierzyć. Stąd niezwykle istotna jest nasza gotowość-gdy odpowiadamy, prosimy o zadawanie pytań, pokazujemy: „jestem gotowa/y” i wprowadzamy atmosferę bezpieczeństwa. Gdy unikamy, zmieniamy temat, robimy wszystko, by dziecko nie zapytało „czy umrzemy?”, wprowadźmy atmosferę napięcia i niepewności, wysyłamy komunikat „nie radzę sobie”. Dzieci potrzebują spokoju, bezpieczeństwa i przekonania, że rodzic rozumie, co się dzieje i panuje nad sytuacją.

No dobrze… A jak odpowiedzieć na te pytania? W oparciu o fakty, dostosowane do rozwoju dziecka z dodatkiem wsparcia i poczucia bezpieczeństwa „Kochanie, wszyscy ludzie się bardzo zjednoczyli i robimy wszystko, by wirus sobie poleciał. W naszym domu jesteśmy bezpieczni”, „Dziadek jest również w swoim domu, często myje ręce, tato dowozi mu zakupy i jest bezpieczny”, „Tak. Ten wirus się kiedyś skończy”, „Nie, wirusy nie wchodzą przez szparę. Zarażamy się nim, będąc blisko osób chorych, dlatego czasowo jesteśmy wszyscy w domu, by wyleczyć chorych i by wirus zniknął”.

Wyeliminuj/ maksymalnie ogranicz przekazy medialne dotyczące koronawirusa

Zastanawiałam się, czy dodać ten punkt. Mało mówi o wsparciu, bardziej o wyeliminowaniu dodatkowych obciążeń. Po czym stwierdziłam, że to na tyle ważne, że chcę tutaj to wyraźnie podkreślić.

Czas z dziećmi to nie moment, by w tle leciały wiadomości, audycje o koronawirusie.

Po pierwsze: nam też to nie służy. Jesteśmy, jako dorośli, przeciążeni ilością informacji, która na nas spada (dla jasności: nie uważam, że mamy się od nich w 100% odciąć, ale na pewno dla własnego zdrowia psychicznego ograniczyć czas spędzany na czytaniu o wirusie).

Po drugie, tu najważniejsze z perspektywy dziecka. Dzieci nie rozumieją wiadomości. „Na marginesie”: to często argument, który stosujemy „No ale on i tak tego nie rozumie”. Tak, prawda, nie rozumie. Gdy czegoś nie rozumiemy odczuwamy napięcie i lęk. Gdy czujemy lęk, zmieszanie informacyjne, wyłapujemy informacje selektywnie, skupiając się na zagrażających przekazach. Więc z audycji w radio/ w wiadomościach dzieci przeważnie wyłapują hasła: „śmiertelne zagrożenie”, „opanowuje cały świat”, „nie radzimy sobie”, „brakuje lekarzy ”.

Wprowadź do domowej codzienności ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne

Mamy różne możliwości, które pomagają nam radzić sobie z emocjami, układać je. Jednym z nich jest mówienie o nich, wyrażanie, akceptowanie, innym: ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. To czas nagromadzenia trudnych emocji i napięcia. Im więcej napięcia, tym trudniej nam to pomieścić (dosłownie pomieścić)… w sobie. A nie chodzi o to, by je upychać w nas- przeciwnie: ważne by je uwalniać. Stąd w obecnym czasie konieczne jest zatrzymanie się, relaksowanie, wprowadzenie ćwiczeń oddechowych i uwalnianie emocji.

Doskonale sprawdzą się tutaj ćwiczenia oddechowe, bajki relaksacyjne (które również są w planie: do przygotowania).

Pozwól dziecku radzić sobie w dziecięcy sposób

Piosenka, rymowanka o koronawirusie? Tak.

Zabawa w uciekanie przed koronawirusem? Tak.

Żartowanie, wygłupy z koronawirusem w tle? Tak

Tworzenie/ rysowanie koronawirusa i budowanie dla niego rakiety, by wyleciał w kosmos? Tak.

To dziecięce, ZDROWE sposoby na radzenie sobie z obecną sytuacją. Czasami ich nie rozumiemy. To w porządku,  to super moc dzieci, którą dorośli  czasami zatracają (choć nie zawsze!). Co istotne: tu nie musimy wszystkiego rozumieć, po prostu nie przeszkadzajmy

Szukajcie, podkreślajcie pozytywy codzienności

Dużo tutaj pisałam o towarzyszeniu w przeżywaniu emocji, z naciskiem na te wynikające z trudnych doświadczeń.

Równie ważne jest wspólne przeżywanie radości, wdzięczności, ekscytacji oraz wspólne nazywanie i wyłapywanie dobrych, miłych, cennych chwil. Pielęgnowanie wdzięczności. To także cenny czas. To, że może być trudny, nie oznacza, że będzie tylko taki. Każdy, wspólny dzień może mieć w sobie wiele cudownych chwil. W dużej mierze zależą one od nas- od tego jak poukładamy ten czas i czy pochylimy się nad dostrzeganiem tego co cenne i ważne. Wielu z nas ma możliwość nadrobić zaległości w planszówkach, wygłupach, przytulaniu do południa. Jednym słowem nadrobić czas w byciu razem.

Zatem ćwiczmy wdzięczność, dostrzeganie pozytywów i do pakietu codzienności dodajemy „co dobrego?”.

Co dobrego dziś nam się przydarzyło? Co było dla Ciebie ważne? Co ci się podobało? Jaka zabawa utkwiła Ci w pamięci? Za co jesteś wdzięczny?

No właśnie…

A tobie co daje ten czas? <3

Podsumowanie

Na zakończenie chcę Wam napisać przede wszystkim: trzymajcie się dzielnie, czerpcie z tego czasu, tyle ile możecie dobrego, a kiedy będzie Wam trudno, pamiętajcie: to kiedyś minie. Musi.

Autor

Paulina Jarecka - psycholog dziecięcy i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.

ŹRÓDŁO : Internet

 

 
Propozycje dla dzieci PDF Drukuj Email
czwartek, 02 kwietnia 2020 16:33

KRÓTKI FILM O KORONAWIRUSIE DLA DZIECI COVID-19

LINK:

https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM&feature=youtu.be

 

 

====================================================================

 

JEŻYK BARTEK ZOSTAJE W DOMU

 

 

=====================================================================

Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci

 

 

 

 

 

KRÓTKI FILM O KORONAWIRUSIE DLA DZIECI COVID-19

JEŻYK BARTEK ZOSTAJE W DOMU

Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci

 

 

 

 
Bajki terapeutyczne PDF Drukuj Email
wtorek, 31 marca 2020 07:34

Bajki terapeutyczne

 
Poradnia - konsultacje telefoniczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2020 16:10

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Nysie

Słowiańska 17

http://ppp.nysa.pl/ppp-nysa

48-300 Nysa

Możliwość konsultacji dla uczniów, rodziców i nauczycieli świadczonych telefonicznie przez specjalistów poradni psychologiczno-pedagogicznych

tel. 774093915 sekretariat dla interesantów czynny w godzinach
pracy pracowników merytorycznych
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy PDF Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2020 19:07

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy.docx

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - informację o uprawnieniu dla rodziców w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub szkoły można uzyskać klikając w poniższy link:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka przedszkola lub szkoły.docx

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po 25 marca 2020 r.

 

Więcej…
 
DROGI RODZICU- informacja ważne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 marca 2020 12:44

 

 

DROGI RODZICU !!!!

Z uwagi na bezpieczeństwo Nas wszystkich zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na poniższych linkach. Tam znajdziecie Państwo wiele informacji i odpowiedzi na nurtujące nas pytania:

https://www.opole.uw.gov.pl/kwarantanna-co-robic-a-czego-nie

https://www.opole.uw.gov.pl/ksztalcenie-na-odleglosc-nowe-regulacje-prawne

https://www.opole.uw.gov.pl/pomoc-osobom-w-kwarantannie

https://www.gov.pl/web/koronawirus

 

Więcej…
 
POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA ONLINE PDF Drukuj Email
piątek, 20 marca 2020 07:48

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA ONLINE

Drogi Rodzicu, Drogi Uczniu w ramach Pomocy psychologiczno-pedagogicznej w ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych zachęcamy do wspólnych zabaw edukacyjnych i gier na stronach internetowych. ŻYCZYMY miłej nauki i zabawy.

 

Więcej…
 
KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I-III PN. KARTKA WIELKANOCNA PDF Drukuj Email
czwartek, 19 marca 2020 00:00

 
Koronawirus - co trzeba wiedzieć PDF Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2020 00:00

 
BEZPIECZNE FERIE!!!! PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lutego 2020 00:00

W dniu 06.02.2020 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  spotkaniu z policjantem z Komisariatu Policji w Korfantowie dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Policjant omówił zasady bezpieczeństwa w trakcie jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Poruszone zostały także zagadnienia związane  z cyberzagrożeniami, podajac zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniano nam również, zasady poruszania się po drogach i numery alarmowe.

Koleżanki i koledzy życzymy Wam bezpiecznych i udanych  ferii, dużo wrażeń, moc atrakcji. Miłego wypoczynku. Nabierajmy sił na II półrocze.

Samorząd Uczniowski

 

Więcej…
 
Infolinia dla dzieci i młodzieży PDF Drukuj Email
środa, 22 stycznia 2020 09:29

Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.


Od 1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele oraz pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Wszystkie działania będą realizowane bezpłatnie i anonimowo. Porady udzielane będą przez telefon, czat i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

 

Więcej…
 
21 listopada DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI PDF Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2019 00:00

 

21 XI 2019 roku w naszej szkole uczniowie klas I-III będą obchodzić

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W tym dniu uczniowie przychodzą ubrani na ŻÓŁTO-( element ubrania, opaska, spinka, itp.)

W klasach uczniowie w trym dniu z wychowawcą omówią zagadnienia związane z tematem:

,,DZIEŃ POZDROWIEŃ I ŻYCZLIWOŚCI- słuchaj, rozmawiaj, zrozum”

Pedagog szkolny Beata Sroka

 

Więcej…
 
20 listopada 2019 roku Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w ZSP w Korfantowie PDF Drukuj Email
środa, 20 listopada 2019 00:00

 

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Tolerancji PDF Drukuj Email
czwartek, 14 listopada 2019 08:56

16 LISTOPADA obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji

pod hasłem

,,Tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka”


W naszej szkole uczniowie klas I-III będą obchodzić ten dzień 15 listopada (piątek). W tym dniu uczniowie przychodzą ubrani na ZIELONO- ( element ubrania, opaska, spinka, itp.). W klasach uczniowie z wychowawcami w czasie zajęć omówią zagadnienia związane z tolerancją i szacunkiem.

Pedagog szkolny Beata Sroka

Więcej…
 
„Przedszkolak Ratuje” w Korfantowie PDF Drukuj Email
wtorek, 12 listopada 2019 00:0012 listopada w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Korfantowie, odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Nysie, Straży Pożarnej w Nysie, organizowane w ramach III edycji programu „Przedszkolak ratuje”.

Celem spotkania było nauczenie najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz rozpowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie i kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia. Następnie  funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Nysie przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w miejscach zabaw, dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz zaprezentowała, jak kontaktować się z oficerem dyżurnym policji w razie zagrożenia życia i zdrowia. W dalszej części warsztatów funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Nysie pokazał jak reagować w sytuacji omdlenia innej osoby, gdy w pobliżu nie ma dorosłych. Na zakończenie najmłodsi mieli okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy poprzez przeprowadzenie masażu serca na swoich misiach oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej „bocznej ustalonej” wszystkim przedszkolakom to zadanie sprawiło najwięcej radości.

Koordynatorem spotkania była pedagog Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Korfantowie Pani Beata Swaciak- Sroka.

Karolina Wawrzkiewicz- wychowawca przedszkolnyWięcej…
 
Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email
wtorek, 05 listopada 2019 08:20

8 LISTOPADA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

ŚNIADANIE DAJE MOC

 

 

Więcej…
 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE PDF Drukuj Email
środa, 23 października 2019 09:05

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

DLA UCZNIÓW KLAS II i III

 

W dniu 04.11.2019 roku ( poniedziałek) odbędą się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistów z firmy Genesis z Krakowa dla uczniów

8:00-8:45 Klasa IIIb Agresja i przemoc rówieśnicza sala 26

8:55-9:40 Klasa IIIa Agresja i przemoc rówieśnicza sala 25

9:50-10:35 Klasa IIa Słowa mają moc sala 29

10:50- 11:35 Klasa IIb Słowa mają moc sala 29

Zapraszam serdecznie

Beata Sroka –Pedagog szkolny

Więcej…
 
Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
środa, 16 października 2019 00:00

 

Więcej…
 
Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola w roku szkolnym 2019/2020 PDF Drukuj Email
środa, 11 września 2019 00:00

 

Każdego roku, na początku września policjanci- dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korfantowie spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy przedszkola. Spotkania takie odbywają się w ramach akcji

,, BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W tym roku szkolnym w dniu 11.09.2019 roku spotkanie w naszym Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się w dwóch grupach wiekowych : Przedszkole i klasy I-III. W trakcie spotkania zostały przypomniane zasady o właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach. Jak również zostały omówione zasady bezpieczeństwa w czasie jazdy autobusem szkolnym. Zwrócono również uwagę jak należy zachować się gdy zostajemy zaczepieni przez nieznajomych w czasie drogi do szkoły

Na zakończenie spotkania dla uczniów klas I-III został ogłoszony konkurs dotyczący BEZPIECZEŃSTWA.

Pamiętajmy, że edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, dlatego zwracamy się z prośba do rodziców o wykorzystanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Przedszkolakom, Uczniom , Rodzicom, Nauczycielom życzymy Bezpiecznego Roku Szkolnego 2019/2020 i samych radosnych dni.

Pedagog szkolny – Beata Sroka

Więcej…
 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KOMISARIATU POLICJI W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 maja 2019 00:00

W RAMACH AKCJI ,, BEZPIECZNE WAKACJE 2019”

Już za kilka dni rozpoczynają się wakacje, dlatego policjanci-dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korfantowie w dniu 27.05.2019 roku odwiedzili uczniów i przedszkolaków ZSP w Korfantowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Policjanci przypomnieli przedszkolaczkom i uczniom o zasadach prawidłowego i bezpiecznego zachowania się nad wodą, omówili zagrożenia jakie mogą czekać podczas spędzania wolnego czasu w domu, zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócili na potrzebę zachowania ostrożności podczas zawierania nowych znajomości oraz w kontaktach z osobami obcymi. Tym uczniom, którzy wolny czas spędzać będą spędzać przy komputerze policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Pedagog szkolny Beata Sroka

Więcej…
 
Spotkanie z pielęgniarką szkolną PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 marca 2019 00:00

W dniu 18.03.2019 roku W GRUPIE WIEKOWEJ klas IV-VI odbyło się spotkanie z Panią Beatą Bączkowską pielęgniarką szkolną na temat ,, DZIECKO Z CUKRZYCĄ W SZKOLE” uczniowie obejrzeli film i wysłuchali wskazówek pielęgniarki ,, Jak należy postąpić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia”

Pedagog szkolny Beata Sroka

Więcej…
 
Spotkanie uczniów klasy 2a z psychologiem Panią Elżbietą Jurkiewicz - relacje koleżeńskie to ważna sprawa PDF Drukuj Email
sobota, 02 marca 2019 16:35

 
Program profilaktyczny Zdobądź Everest kl.5b, 6b PDF Drukuj Email
sobota, 02 marca 2019 16:06

 
Warsztaty profilaktyczne dla klas Va i VI a PDF Drukuj Email
wtorek, 26 lutego 2019 00:00

W dniu 26.02.2019 odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas Va i VI a

Klasa Va 8:00-9:40 Papierosy. O tym, dlaczego palenie skraca życie.- klasa Va

Klasa VI a 9:50-11:35 Alkohol- Czy warto pić ?- klasa VIa

Więcej…
 
SPOTKANIE RODZICÓW UCZNIÓW KLASY IIa Z PSYCHOLOGIEM P. ELŻBIETĄ JURKIEWICZ PDF Drukuj Email
środa, 20 lutego 2019 00:00

W dniu 20.02.2019 roku odbyło się spotkanie rodziców uczniów klasy IIa z psychologiem Panią Elżbietą Jurkiewicz na temat :,, Jak rozmawiać z dziećmi, żeby nas słuchały i do nas mówiły”

 

 
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS V i VI PDF Drukuj Email
piątek, 14 grudnia 2018 00:00

w dniu 14 .12.2018

Sala NR 28

8:00- klasa VI b UZALEŻNIENIE OD INTERNETU I KOMPUTERA

8:50- klasa V a PRZEMOC WERBALNA- czyli o krzywdzącej sile

9:50 –klasa Vb FONOHOLIZM- UZALEŻNIENIE OD TELEFONU KOMÓRKOWEGO

10:50 - klasa VI a DOPALACZE- O SPUSTOSZENIU JAKIE WYWOŁUJĄ W ORGANIŹMIE

Więcej…
 
Przedstawienie PDF Drukuj Email
środa, 21 listopada 2018 00:00

 

W dniu 21.11.2018 Rada Rodziców Szkoły Podstawowej zaprosiła uczniów klas 1-3 na przedstawienie profilaktyczne w ramach akcji Dzień Zdrowego Śniadania – 8 listopada pt.,, BAŚŃ DLA MAŁYCH ŁAKOMCZUSZKÓW –TAJEMNICA ZDROWYCH BRZUSZKÓW.

Pedagog szkolny Beata Sroka

Więcej…
 
Między nami kobietkami PDF Drukuj Email
sobota, 10 listopada 2018 20:28

W dniu 08.11.2018 roku odbyło się jednogodzinne spotkanie dziewcząt klas szóstych uczestniczących w programie „Miedzy nami kobietkami”. Program „Między nami kobietkami” przeznaczony jest dla dziewcząt klas szóstych.

Program obejmuje działania edukacyjne upowszechniające wiedzę o:

 • dojrzewaniu i zachodzących zmianach,
 • anatomii człowieka,
 • menstruacji,
 • higienie,
 • zdrowiu,
 • napięciu i lękach.

Cele programu:

 • zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania,
 • przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju,
 • zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem,
 • uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.

Pedagog szkolny Beata Sroka

 

 
8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania PDF Drukuj Email
czwartek, 08 listopada 2018 00:00

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym zachęcamy dzieci do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Zdrowego Śniadania Program Śniadanie Daje Moc w skrócie:

Celem programu jest:

1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka;

2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację;

3. Edukację najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Więcej…
 
PIERWSZA POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH PDF Drukuj Email
wtorek, 06 listopada 2018 00:00

W dniu 6 XI 2018 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Korfantowie odbyły się warsztaty dla uczniów grupy wiekowej klas 4-6 zorganizowane przy współpracy z KRUS w Nysie i Ochotniczą Strażą Pożarną w Korfantowie dotyczące udzielania

PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

 
100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległośc - WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI i PDF Drukuj Email
wtorek, 09 października 2018 00:00

W dniu 09.10.2018 roku odbyły się WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

TEMAT: 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów

ZALECENIA MINISTERIALNE NA ROK SZKOLNY 2018/2019

CELE: Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica i niepowtarzalna okazja, by podjąć, razem z uczniami, działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

CO DAŁ UCZNIOM WARSZTAT: » patriotyzm – czym jest i co oznacza w praktyce, » kształtowanie postaw w oparciu o wolność, godność i solidarność, » kształtowanie poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią i wartościami, » rozwinięcie szacunku do tradycji i dorobku narodowego.

KOSZT WARSZTATÓW 800 zł pokryła Rada Rodziców Szkoły Podstawowej przy ZSP w KORFANTOWIE

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów klas I-III PDF Drukuj Email
środa, 03 października 2018 18:49

Rozwiąż krzyżówkę z NIESTRASZKIEM.

W dniu 03.10.2018 roku dla uczniów biorących udział w konkursie zostały wręczone nagrody rzeczowe.

Wszystkie krzyżówki, które zostały dostarczone do pedagoga szkolnego zostały prawidłowo rozwiązane: GRATULUJEMY

Fundatorem nagród jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej przy ZSP w KORFANTOWIE

Niestraszki "Akcja odblaski" - PZU

PZU od lat angażuje się w przedsięwzięcia społeczne, które podnoszą świadomość w kwestiach bezpieczeństwa. Tegoroczna akcja PZU ma na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Oprócz odblasków dla  wszystkich uczniów z klas I-III, przygotowane zostały  również specjalne materiały edukacyjne do przeprowadzenia ciekawej lekcji o bezpieczeństwie na drodze.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.niestraszki.pzu.pl oraz do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym, utrwalającym zdobytą wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

14.09.2018 podczas prelekcji z udziałem policjanta na temat bezpiecznej drogi do szkoły uczniowie z klas I- III otrzymali odblaski przekazane nam  w ramach realizowanego programu.

Wychowawcy otrzymali scenariusze zajęć do przeprowadzenia z uczniami podczas lekcji.

Patronem akcji jest :

kampania reklamowa "Akcja odblaski"


Beata Sroka –Pedagog szkolny

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U POLICJANTÓW W RAMACH „BEZPIECZNEJ DROGI DO PRZEDSZKOLA” PDF Drukuj Email
wtorek, 02 października 2018 20:44