Fascynujący Świat Nauki i Technologii
PDF Drukuj Email
środa, 02 kwietnia 2014 00:00

2.04.2014r. odbyta się kolejna wycieczka realizowanego przez naszą szkołę projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii". Tym razem odwiedziliśmy pracownie eksperymentalne w RCRE w Opolu, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznać się z różnorodnymi przyrządami oraz nowoczesnymi technologiami.

Dzieci z klas IV-VI w mieszanych grupach odwiedziły siedem pracowni, w których pod opieką animatorów samodzielnie wykonywały proste doświadczenia, korzystały z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wielozmysłowo poznawały wiedzę.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 marca 2014 13:54

W dniach 5 i 6 marca 2014 r. do naszej szkoły zawitało mobilne Obserwatorium Astronomiczne w ramach działań w projekcie Fascynujący Świat Nauki i Technologii. W środę, przed południem w sali gimnastycznej stanęła dmuchana kopuła, w której uczniowie mieli obejrzeć zjawiska atmosferyczne w kosmosie. Dla młodszych uczniów przygotowano film o małej gwiazdce, która poszukiwała swoich planet. W tym celu odwiedzała różne inne gwiazdy. Starsi uczniowie mogli obejrzeć film o układzie słonecznym i jego wpływie na zmiany na Ziemi. Ponieważ do projekcji użyto specjalnego projektora, obraz zapełniał całą kopułę, dając wrażenie trójwymiarowości. Widzowie mogli odczuwać wrażenie poruszania się wraz z obrazem. Samo wejście do kopuły było nie lada przeżyciem, dzieci określiły ten moment jako teleportację. Na stołach obok kopuły były rozstawione przyrządy do obserwacji otoczenia. Przez teleskop można było obejrzeć nasze Słońce. Mamy nadzieję, że inne działania związane z realizacją projektu przyniosą nam równie niezapomniane wrażenia.

 

Joanna Fudali - szkolny koordynator projektu

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
sobota, 08 marca 2014 00:00

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Korfantowie ruszyły zajęcia dodatkowe w ramach projektu Fascynujący świat Nauki i Technologii. Każda grupa projektowa (klasa) realizuje ścieżkę wybraną przez nauczyciela prowadzącego. Zajęcia są realizowane metodą projektu, co wiąże się z pracami, które prowadzą do wykonania efektu końcowego w formie np.: gry terenowej,przedstawienia teatralnego itp. W związku z tym, że zajęcia są dodatkowe i nie powinny w znaczący sposób wydłużać dnia pracy dziecka, część z nich będzie organizowana w soboty. Rodzice zostali powiadomieni o tym fakcie i prosimy o pomoc w formie dowozu i odwozu dzieci w dni wolne. Poniżej zamieszczamy harmonogramy zajęć dla poszczególnych grup.

Joanna Fudali - szkolny koordynator projektu

 

 

Harmonogram zajęć:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
niedziela, 29 września 2013 11:49

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Korfantowie przystąpiła do projektu pn.: Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Partnerem szkoły w projekcie jest Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. W ramach projektu zaplanowano m.in.: zdiagnozowanie populacji uczniów szkoły, organizację zajęć pozalekcyjnych oraz wyjazdowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://snit.rcre.opolskie.pl/info/.

 


Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848