Działania profilaktyczne
Program profilaktyczny „CUKIERKI” PDF Drukuj Email
czwartek, 30 listopada 2023 07:40

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie  Przedszkolu im. Misia Uszatka w dniach 7,8 grudnia 2023 roku w dwóch grupach przedszkolnych Wiewiórki i Zajączki zostaną przeprowadzone warsztaty profilaktyczne w ramach Programu profilaktycznego ,,CUKIERKI”
TERMINARZ WARSZTATÓW:
07.12.2023 GRUPA WIEWIÓRKI godz. 9:00-11:15
08.12.2023 GRUPA ZAJĄCZKI godz. 9:00-11:15

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI 2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 23 listopada 2023 14:59

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzimy corocznie 16 listopada 2023 r.. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie ubrani byli na zielono. To ważne święto, które przypomina nam o znaczeniu akceptacji i zrozumienia innych. Bez względu na to, jak różni jesteśmy, wszyscy zasługujemy na szacunek. Dlatego warto poświęcić ten dzień na naukę i rozmowy o tolerancji i różnorodności.

Opiekun SU, Kierownik grupy wiekowej

 
"KAŻDY ŻYCZLIWY, BĘDZIE SZCZĘŚLIWY!" PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2023 18:46

21 listopada 2023 r. społeczność Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie obchodziła Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, niezwykle wartościowe i piękne święto. Celem nadrzędnym tego święta jest zachęcanie wszystkich ludzi do bycia miłym, szczerym i życzliwym w stosunku do innych. Głównym elementem obchodów była MARSZ ŻYCZLIWOŚCI. Rozdawaliśmy uśmiech i papierowe serduszka napotkanym ludziom. Odwiedziliśmy również instytucje publiczne Urząd Miasta i Gminy i Gminny Dom Kultury. Serduszkami oraz uśmiechem wychowankowie naszego przedszkola obdarowali również pracowników socjalnych OPS-u, którzy tego dnia obchodzili swoje święto. Pełni entuzjazmu i radości wróciliśmy do naszej placówki, zostawiając na ulicach Korfantowa miłe wspomnienia.

Dorota Wilk - nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 2023 PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2023 16:51

„Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności!”
Każdy z nas potrzebuje odrobiny życzliwości, o czym niestety zapominamy w natłoku codziennych spraw i obowiązków. Dlatego też, podczas obchodów dzisiejszego dnia, chcieliśmy podkreślić jak ważna dla każdego z nas jest potrzeba szacunku, uprzejmości, serdeczności, słyszenia i wypowiadania miłych słów. Przedszkolaki rozmawiały dziś o tym, czym ta życzliwość w ogóle jest, dlaczego jest ważna i jak okazywać ją innym.  
Grupa BIEDRONEK Z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie wybrała się z młodszymi koleżankami i kolegami na spacer ulicami Korfantowa. Dzieci niosły ze sobą serduszka z wypisanymi na nich hasłami, na przykład ,,Jesteś ważny” ,,Jesteś wyjątkowa”, ,,Cieszę się, że jesteś”, które rozdawały przechodniom, a w zamian otrzymywały uśmiechy i miłe słowo od mijanych osób.
Dzień Życzliwości to dobra okazja, aby przypomnieć sobie, że miłym dla innych powinno się być nie tylko ,,od święta” lecz każdego dnia.


Adrianna Gajewska, Teresa Kowalska, Anna Mariowska, Katarzyna Ołota – nauczycielki przedszkola

 

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 2023 W SZKOLE PODSTAWOWEJ PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2023 00:00

21 listopada 2023 r. w Podstawowej Szkole im. Wojska Polskiego w Korfantowie pamiętaliśmy o Dniu Życzliwości. Od samego rana każdy był uśmiechnięty i w dobrym humorze. Żółte odcienie naszych ubrań rozjaśniały szkolne korytarze. Każdy starał się być miły i uprzejmy, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Dzieci stworzyły łańcuchy życzliwości, które przypominają nam że życzliwość jest ważna i potrzebna każdego dnia.

Opiekun SU, Kierownik grupy wiekowej

 

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W GRUPIE „WIEWIÓREK”, „ZAJĄCZKÓW” I „BIEDRONEK” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2023 08:08

20 listopada 2023 r. to wyjątkowy dzień kiedy uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa. W ramach tego przedsięwzięcia w grupach Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie, dzieci starszych odbyło się szereg zabaw i zajęć uświadamiających dzieciom ich prawa. Dzieci miały sposobność oglądania prezentacji UNICEFU – o prawach dzieci i przeprowadzono burzę mózgów nt. „Co to są prawa dziecka”. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania praw.

Anna Mariowska, Teresa Kowalska, Adrianna Gajewska – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
”TROSKA O DZIECKO JEST PIERWSZYM I PODSTAWOWYM SPRAWDZIENEM STOSUNKU CZŁOWIEKA DO CZŁOWIEKA!" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2023 00:00

W poniedziałek, 20 listopada 2023 r. w Podstawowej Szkole im. Wojska Polskiego w Korfantowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia w każdej klasie wychowawca przeprowadził pogadankę na temat praw dzieci, tworzone były notatki, plakaty, wyświetlane były filmy. Oglądane filmy i wykorzystane materiały edukacyjne pochodziły ze strony UNICEF Polska. Samorząd uczniowski przygotował gazetkę tematyczną na korytarzu. A dlaczego to taki ważny dzień? Ponieważ każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.

Opiekun SU, Kierownik grupy wiekowej

 
Międzynarodowy Dzień Tolerancji PDF Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2023 16:48

W dniu 16.11.2023r. obchodzony jest Dzień Tolerancji.
Dzieci w przedszkolu z gr. ,,Zajączki”, ,,Wiewiórki” i ,,Biedronki” miały okazję zapoznać się z prezentacją multimedialną pt.: ,,Dzień Tolerancji”.
Zaprezentowana została również bajka pt.: ,,Brzydkie Kaczątko”, gdzie poruszony był problem odmienności wokół nas.
Wszystkie grupy wykonały prace plastyczne i uczestniczyły w integracyjnych zabawach.


Opracowała: Teresa Kowalska, Anna Mariowska, Katarzyna Ołota, Adrianna Gajewska

Więcej…
 
DZIEŃ ZDOWEGO ŚNIADANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W KORFANTOWIE 2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2023 00:00

16 listopada 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie uczestniczyli w Dniu Zdrowego Śniadania.

Więcej…
 
EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWOŚCI i GOTOWANIA TO ŚWIĘTO OBCHODZONE 8 LISTOPADA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 listopada 2023 08:38

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie listopad 2023 roku rozpoczęliśmy  tygodniowym promowaniem zdrowego jedzenia w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki Szkolnej. Celem tego święta jest promowanie wśród najmłodszych i osób dorosłych zdrowego jedzenia dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety. Poznanie i stosowanie na co dzień zasad prawidłowego odżywiania może przyczynić się do lepszej kondycji fizycznej, sprawności i  lepszego samopoczucia.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ PDF Drukuj Email
wtorek, 24 października 2023 00:00

We wtorek 24 października 2023 roku funkcjonariusz policji Komisariatu w Korfantowie spotkał się z dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego. Celem spotkania było przedstawienie zjawiska uzależnienia od substancji psychotropowych, środków odurzających wśród dzieci i młodzieży oraz negatywnych skutków oddziałujących na ich życie oraz zdrowie. W trakcie rozmowy pokazane zostały substancje uzależniające oraz przedmioty służące do ich przechowywania. Funkcjonariusz do tego celu użył specjalistycznej walizki edukacyjnej. Każdy z rodziców i nauczycieli miał możliwość zapoznać się z jej zawartością. Omówione zostało zagrożenie związane z uzależnieniem oraz pozyskaniem i rozprowadzaniem tych środków.

Spotkanie wzbogaciło wiedzę i świadomość rodziców na temat substancji uzależniających wśród młodych ludzi. Przypomniało również o tym, jak ważne jest aktywne uczestniczenie w życiu swoich dzieci, aby nie przeoczyć problemu lub trudnej sytuacji, w której może się znaleźć.

Opiekun grupy wiekowej
Katarzyna Duś-Walczak

 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE DLA UCZNIÓW KLAS IIIA I IIIB - EPSILON PDF Drukuj Email
wtorek, 12 września 2023 00:00

12 września 2023 r. uczniowie klas IIIA i IIIB Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach w ramach Programu profilaktyczo-wychowawczego EPSILON.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 11 października br.

Program Profilaktyczno Wychowawczy Epsilon – Strona główna

Więcej…
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ - "BEZ 2023" PDF Drukuj Email
piątek, 16 czerwca 2023 20:27

 

 

Więcej…
 
Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 3a i 3b PDF Drukuj Email
czwartek, 15 czerwca 2023 00:00

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848