Z życia przedszkola

 

 Z PRZYJACIELEM PRZEZ OKRĄGŁY ROCZEK PDF Drukuj Email
piątek, 01 grudnia 2023 12:07

W grupie WIEWIÓREK będzie realizowany projekt pn. „Z PRZYJACIELEM PRZEZ OKRĄGŁY ROCZEK” stanowiący plan współpracy Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie z Przedszkolem w Rzymkowicach. Głównym celem działań jest nawiązywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz przybliżanie dzieciom metod komunikacji listowej. Przedsięwzięcie zakłada: rozwijanie empatii oraz umiejętności współpracy z rówieśnikami, poszerzanie wiedzy o otaczającym świecie oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się listowymi formami komunikacji. Realizatorką projektu jest pani Anna Mariowska przy współpracy z panią Katarzyną Ołotą.

 
ODKRYJ TAJEMNICE SWOICH RĄK PDF Drukuj Email
piątek, 01 grudnia 2023 11:57

Innowacja pn. „ODKRYJ TAJEMNICE SWOICH RĄK” ma charakter programowo-metodyczny. Autorką projektu jest pani Aneta Giczewska, a realizatorką i koordynatorką w korfantowskim przedszkola, w roku szkolnym 2023/2024 – pani Katarzyna Ołota. W działania innowacyjne zaangażowane są także panie: Anna Mariowska, Teresa Kowalska, Adrianna Gajewska i Patrycja Bąba. Programem zostaną objęte dzieci z grup: „WIEWIÓREK”, „ZAJĄCZKÓW”, „BIEDRONEK” i „PSZCZÓŁEK”.

 

Więcej…
 
Z GÓKI NA PAZURKI! PDF Drukuj Email
środa, 29 listopada 2023 20:00

Biały puch otulił pobliskie pagórki. Dzieci z grupy PSZCZÓŁEK Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie od razu wykorzystały ten zimowy czas i przygotowane przyszły do przedszkola na śniegowe szaleństwo. Zanim poddaliśmy się wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na górce. Śmiechom i okrzykom radości nie było końca. To był wspaniały dzień!


Patrycja Bąba- nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
PACHNĄCE WYPIEKI U PSZCZÓŁEK PDF Drukuj Email
wtorek, 28 listopada 2023 00:00

28 listopada 2023 r. dzieci z grupy PSZCZÓŁEK Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie odwiedziły mamy z pewnym zadaniem. Za pomocą stempli i foremek wycinały pierniczki z pachnącego korzennego ciasta. Każde z dzieci bardzo przykładało się do powierzonego zadania. Z dbałością i starannością przygotowały ogrom pysznych smakołyków. Jednak to nie koniec tworzenia. Już 1 grudnia cała grupa wspólnie z rodzicami ozdobi swoje wypieki podczas zajęć otwartych. To będzie "pyszny" wspólnie spędzony czas.

Patrycja Bąba- nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
SPOTKANIE MISIÓW I PSZCZÓŁEK Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 listopada 2023 19:31

27 listopada 2023 r. dzieci z grup MISIÓW i PSZCZÓŁEK przedszkola w Korfantowie odwiedziła pani pielęgniarka. Spotkanie było zupełnie inne niż dotychczas. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji związanych z trudnym zawodem pielęgniarki oraz poznały zawartość niezwykłej, ratującej życie czerwonej torby z białym krzyżem. Podczas wspólnej zabawy dziewczynki i chłopcy mogli zamienić się w pielęgniarkę lub pielęgniarza. Bandażowanie rączek okazało się nie lada wyzwaniem. Najwięcej śmiechu było podczas robienia zastrzyków oraz osłuchiwania przez stetoskop. Dzieci obiecały pilnie się przykładać do nauki, by w przyszłości móc z dumą nosić biały kitel i nieść pomoc potrzebującym.

Patrycja Bąba - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 
PRZEDSTAWIENIE "KWARTETU FLAMENCO" W PRZEDSZKOLU MISIA USZATKA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 listopada 2023 12:43

Nie mała gratka dla przedszkolaków Misia Uszatka. 27 listopada 2023 r. odwiedził nas „Kwartet Flamenco” z Łódzkiego Biura Koncertowego WIRTUOZ. Miłość do muzykowania, tańca i śpiewu zapoczątkowały niezwykłą sztukę jaką jest Flamenco. Dzieciaki dowiedziały się skąd przypłynęła ta niezwykła muzyka do brzegów Andaluzji, gdzie zaskarbiła sobie uznanie tamtejszych mieszkańców i do dziś rozkochuje w sobie cały świat. Przedstawienie przeplatane było zadaniami rytmicznymi, zagadkami oraz konkursami. Artyści zrobili ogromne wrażenie na najmłodszych.

Patrycja Bąba - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
DZIEŃ PATRONA PRZEDSZKOLA MISIA USZATKA W KORFANTOWIE - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2023 PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2023 13:11

24 listopada 2023 r. w Przedszkolu Misia Uszatka w Korfantowie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkola podczas obchodów z okazji Dnia Patrona. W tym dniu wszystkie grupy zaprezentowały się w grupowych strojach oraz w wybranym przez siebie repertuarze był śpiew, taniec oraz uśmiech, który towarzyszył wszystkim przedszkolakom podczas występów. Pod koniec uroczystości dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem zostały uroczyście pasowane przez Pana Dyrektora na przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplom oraz drobne upominki, Miś Uszatek zostawił również coś słodkiego- babeczkowy tort, na który wszystkie przedszkolaki bardzo się ucieszyły. Ten dzień mamy nadzieję zostanie na długo w pamięci wszystkich zaproszonych gości oraz dzieci.

Więcej…
 
MAŁA FILHARMONIA PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2023 19:00

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i całe życie”
Platon

Dnia 22 października 2023 r. dzieci z grup Wiewiórek, Zajączków, Biedronek, Żabek i Pszczółek z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie gościły na scenie Małej Filharmonii panią Monikę Ryś. Z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieści naszego gościa dotyczące gry na ukulele oraz gitarach - akustycznej i klasycznej. Z uśmiechem na twarzy śpiewały proponowane utwory, które były częścią zagadek muzycznych. Spotkanie wzbudziło w dzieciach mnóstwo pozytywnych emocji, które pozostały z nami na resztę dnia. Z pewnością nie jeden z naszych wychowanków oczami wyobraźni widział siebie grającego na prezentowanych instrumentach.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w ramach jakże lubianego przez dzieci projektu.

Anna Mariowska, Teresa Kowalska, Katarzyna Ołota - nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
"KAŻDY ŻYCZLIWY, BĘDZIE SZCZĘŚLIWY!" PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2023 18:46

21 listopada 2023 r. społeczność Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie obchodziła Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, niezwykle wartościowe i piękne święto. Celem nadrzędnym tego święta jest zachęcanie wszystkich ludzi do bycia miłym, szczerym i życzliwym w stosunku do innych. Głównym elementem obchodów była MARSZ ŻYCZLIWOŚCI. Rozdawaliśmy uśmiech i papierowe serduszka napotkanym ludziom. Odwiedziliśmy również instytucje publiczne Urząd Miasta i Gminy i Gminny Dom Kultury. Serduszkami oraz uśmiechem wychowankowie naszego przedszkola obdarowali również pracowników socjalnych OPS-u, którzy tego dnia obchodzili swoje święto. Pełni entuzjazmu i radości wróciliśmy do naszej placówki, zostawiając na ulicach Korfantowa miłe wspomnienia.

Dorota Wilk - nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
DZIEŃ PATRONA PRZEDSZKOLA MISIA USZATKA W KORFANTOWIE 2023 PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2023 09:15

 
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 2023 PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2023 16:51

„Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności!”
Każdy z nas potrzebuje odrobiny życzliwości, o czym niestety zapominamy w natłoku codziennych spraw i obowiązków. Dlatego też, podczas obchodów dzisiejszego dnia, chcieliśmy podkreślić jak ważna dla każdego z nas jest potrzeba szacunku, uprzejmości, serdeczności, słyszenia i wypowiadania miłych słów. Przedszkolaki rozmawiały dziś o tym, czym ta życzliwość w ogóle jest, dlaczego jest ważna i jak okazywać ją innym.  
Grupa BIEDRONEK Z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie wybrała się z młodszymi koleżankami i kolegami na spacer ulicami Korfantowa. Dzieci niosły ze sobą serduszka z wypisanymi na nich hasłami, na przykład ,,Jesteś ważny” ,,Jesteś wyjątkowa”, ,,Cieszę się, że jesteś”, które rozdawały przechodniom, a w zamian otrzymywały uśmiechy i miłe słowo od mijanych osób.
Dzień Życzliwości to dobra okazja, aby przypomnieć sobie, że miłym dla innych powinno się być nie tylko ,,od święta” lecz każdego dnia.


Adrianna Gajewska, Teresa Kowalska, Anna Mariowska, Katarzyna Ołota – nauczycielki przedszkola

 

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W GRUPIE „WIEWIÓREK”, „ZAJĄCZKÓW” I „BIEDRONEK” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2023 08:08

20 listopada 2023 r. to wyjątkowy dzień kiedy uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa. W ramach tego przedsięwzięcia w grupach Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie, dzieci starszych odbyło się szereg zabaw i zajęć uświadamiających dzieciom ich prawa. Dzieci miały sposobność oglądania prezentacji UNICEFU – o prawach dzieci i przeprowadzono burzę mózgów nt. „Co to są prawa dziecka”. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania praw.

Anna Mariowska, Teresa Kowalska, Adrianna Gajewska – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
Z SENSORYKĄ ZA PAN BRAT! PDF Drukuj Email
piątek, 17 listopada 2023 15:19

 

W roku szkolnym 2023/2024 w grupie MISIÓW Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie będzie realizowana innowacja pn. „Z SENSORYKĄ ZA PAN BRAT!” Autorką i realizatorką innowacji jest pani Agnieszka Szewczyk, nauczycielka wychowania przedszkolnego i wychowawczyni grupy.

Integracja sensoryczna to przetwarzanie przez układ nerwowy informacji dostarczanych mu za pomocą zmysłów – wzroku, smaku, węchu, zapachu i dotyku oraz wyzwolenie właściwej reakcji na dany bodziec. Upraszczając, chodzi o to, by mózg, który otrzymuje informacje poprzez działanie zmysłów, umiał je właściwie odebrać i na nie odpowiedzieć. W przypadku małych dzieci wsparcie w zakresie IS polega na codziennej obserwacji oraz organizacji dodatkowych aktywności wpływających na poszczególne receptory. Ciekawe, że do pomocy dzieciom w ich odpowiednim rozwoju przy okazji dobrej zabawy nie potrzeba żadnych skomplikowanych przedmiotów i produktów. Wystarczą przedmioty codziennego użytku czy na przykład produkty spożywcze. Propozycje zajęć i zadań prowadzone będą grupowo, dostosowane do możliwości dziecka w formie zaproponowanej przez nauczyciela w atmosferze spokoju i akceptacji.

Więcej…
 
GIMNASTYKA KOREKCYJNA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
piątek, 17 listopada 2023 15:17

W bieżącym roku szkolnym oferta programowa skierowana do wychowanków z grupy MOTYLKÓW Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie została rozszerzona o innowację pedagogiczną pn. „GMINASTYKA DLA MAŁEGO SMYKA”. Autorką i realizatorką projektu jest pani Karolina Wawrzkiewicz – nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Przyjmuje się, że głównym sprawcą nieprawidłowości postawy ciała jest niezaspokojenie potrzeb ruchowych organizmu. Celem innowacji jest podjęcie działań przeciwdziałających powstawaniu wad będących następstwem stronienia od ruchu i unikania wysiłku fizycznego. Zajęcia odbywać się będą w miłej i przyjaznej atmosferze, w oparciu o naturalną potrzebę aktywności dziecka w wieku przedszkolnym.

Więcej…
 
"ZACZYTANE OPOLSKIE" PDF Drukuj Email
piątek, 17 listopada 2023 00:00

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie  ludzkość wymyśliła"


W. Szymborska


"Zaczytane opolskie" to akcja promująca czytelnictwo wśród mieszkańców województwa opolskiego. Pomysłodawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Polskiego, który w całości finansuje to przedsięwzięcie. 17 listopada 2023 r. w ramach tej akcji Przedszkole Misia Uszatka w Korfantowie odwiedziła pisarka Barbara Supeł autorka "Jadzi Pętelki" wraz z pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej. Gościem spotkania była również p.Joanna Fudali wicedyrektor naszej placówki. Autorka zaprezentowała dzieciom swoje utwory z serii "Jadzia Pętelką". Przedstawiła najciekawsze przygody swoich bohaterów oraz przeczytała fragmenty swoich opowiadań. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania literatki, z chęcią uczestniczyły w zabawach i z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w pracy plastycznej. Całe spotkanie literackie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze. Dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji i zachęciło je do poznawania dalszych losów Jadzi i jej rodziny.
Dziękujemy za miłe i edukacyjne spotkanie.

Dorota Wilk - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEN TOLERANCJI PDF Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2023 16:48

16 listopada 2023 r. obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Dzieci z grup ,,Zajączki”, ,,Wiewiórki” i ,,Biedronki” Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie miały okazję zapoznać się z prezentacją multimedialną pt.: ,,Dzień Tolerancji”. Zaprezentowana została również bajka pt.: ,,Brzydkie Kaczątko”, gdzie poruszony był problem odmienności wokół nas. Wszystkie grupy wykonały prace plastyczne i uczestniczyły w integracyjnych zabawach.

Teresa Kowalska, Anna Mariowska, Katarzyna Ołota, Adrianna Gajewska - nauczycielki wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
POZYTYWNA KRONIKA MISIA USZATKA PDF Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2023 16:45

Pozytywna Kronika Misia Uszatka z radością wita wszystkich w przedsionku korfantowskiego przedszkola. W bieżącej odsłonie przedstawiamy Państwu piękne prace naszych podopiecznych,  o tematyce jesiennej, plakaty akcji w których uczestniczy nasze przedszkole. Wierszyki  oraz zdjęcia zamieszczone na stronie kroniki przedstawiają w nietypowy sposób każdą z grup przedszkolnych.  Z wielką dumą udostępniamy list gratulacyjny od Pary Prezydenckiej, który otrzymaliśmy za udział w akcji Narodowe Czytanie.


Nauczycielki przedszkola - Patrycja Bąba i Katarzyna Ołota

 
20 MINUT DLA MATEMATYKI - PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2023 09:05

 

W roku szkolnym 2023/2024, grupie PSZCZÓŁEK z Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie, jest realizowany ogólnopolski projekt edukacyjny pn. „20 MINUT DLA MATEMATYKI”. Autorką i organizatorką projektu jest Zuzanna Jastrzębska-Krajewska. W korfantowskiej placówce za przedsięwzięcie odpowiada pani Patrycja Bąba – nauczycielka wychowania przedszkolnego i wychowawczyni grupy PSZCZÓŁEK.
Głównym celem projektu jest angażowanie i inspirowanie rodziców przedszkolaków do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych.

Więcej…
 
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU IM. MISIA USZATKA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
piątek, 10 listopada 2023 13:30

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa czyli przedszkolaków.

Z tej okazji dzieci z Przedszkola im. Misia Uszatka przygotowały uroczystą akademię związaną z Dniem Niepodległości Polski – 11 listopada.

Więcej…
 
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA – SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W GRUPIE „WIEWIÓREK”, „ZAJĄCZKÓW” I „BIEDRONEK” PDF Drukuj Email
czwartek, 09 listopada 2023 00:00

9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Zdrowego Śniadania”. W ramach posiłku dzieci z grup starszych miały sposobność komponowania kanapek z wykorzystaniem zdrowych warzyw i nabiału. Takie śniadanie daje dobry start na cały dzień, tak aby dzieci nabrały dużo energii i siły. W tym dniu każdą z grup przedszkolnych odwiedziła pani pielęgniarka. W ramach ciekawej zabawy dzieci dowiedziały się jakie posiłki należy spożywać, aby dostarczać organizmowi zdrowe witaminy. Dzieci również miały sposobność tworzenia piramidy zdrowia. Celem tego wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia, dobrych nawyków żywieniowych, higieny wśród dzieci i spożywania regularnych posiłków.


Anna Mariowska, Katarzyna Ołota – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
Dzień zdrowego jedzenia i gotowania w grupie pszczółek PDF Drukuj Email
środa, 08 listopada 2023 19:41

9 listopada obchodzimy „Światowy dzień zdrowego jedzenia i gotowania” dzieci z grupy PSZCZÓŁKI już dzień wcześniej pieczołowicie przygotowywały się do tego dnia. Zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia oraz jak ważny jest ruch, picie wody i zbilansowana dieta bogata w kolorowe warzywa i owoce. Pszczółki w aktywny sposób promowały zdrowe nawyki w naszym przedszkolu. Wykonały tradycyjną sałatkę jarzynową, którą poczęstowały wszystkie panie i przedszkolaki. To był naprawdę pyszny dzień.

Patrycja Bąba- nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO – „JESIEŃ WOKÓŁ NAS” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2023 20:10

W ramach współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym we Włodarach dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym pt. „Jesień wokół nas”. Do udziału w konkursie zostały zgłoszone 23 prace z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców w kategorii dzieci młodszych: II miejsce: Nela Niewiadowska z gr. „Pszczółki” oraz wyróżnienie: Piotr Gaweł z gr. „Żabki”. Głównym celem konkursu było: rozwijanie u dzieci umiejętności plastycznych i kreatywności, rozbudzanie wrażliwości estetycznej i zainteresowań związanych ze zmianami w przyrodzie w okresie jesieni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wkład pracy włożony w wykonanie ciekawych prac.

Anna Mariowska, Karolina Warzkiewicz – nauczycielki przedszkola

 

Więcej…
 
BAJKI U "PSZCZÓŁEK" - RODZICE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM PDF Drukuj Email
czwartek, 02 listopada 2023 19:00

Czytania nie da się przedawkować. Wiedzą o tym nie tylko przedszkolaki ale i rodzice chętnie przenoszą się w świat fantazji. W październiku dwoje rodziców z książeczką pod pachą przekroczyło progi Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie. W domu dzieci same wybierały jaką bajkę rodzic ma przeczytać koleżankom i kolegom. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści oraz aktywnie uczestniczyły odpowiadając jak i zadając pytania a duma własnego dziecka i radość namalowana na twarzach pozostałych przedszkolaków to z pewnością największe podziękowanie dla gości.

Nauczycielka Patrycja Bąba

 

 
NARODOQWE CZYTANIE W PRZEDSZKOLU MISIA USZATKA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
czwartek, 02 listopada 2023 00:00

Przedszkole im. Misia Uszatka w Korfantowie wzięło udział w Narodowym Czytaniu - Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej pod patronatem pary prezydenckiej. Celem tej akcji było propagowanie znajomości literatury narodowej. Słowa uznania za zaangażowanie się naszej placówki w działania na rzecz ugruntowania się tradycji wspólnej lektury kanonu literatury polskiej przesłała dla nas Para Prezydencka. Powyższy list oraz książka były inauguracja obchodów Święta Niepodległości w naszej placówce.

Dziękuję wszystkim grupom przedszkolnym za uczestnictwo w Narodowej Akcji Czytania.

Koordynator - Dorota Wilk - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 
Spotkanie z weterynarzem- w ramach doradztwa zawodowego PDF Drukuj Email
czwartek, 02 listopada 2023 00:00

W dniu 02.11.2023r. W ramach działań z zakresu preorientacji zawodowej  do naszego przedszkola został zaproszony weterynarz Pan Mateusz Stankiewicz, który w ciekawy sposób przedstawił dzieciom zawód jaki wykonuje. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawych historii z gabinetu weterynaryjnego, miały dużo pytań na które chętnie pan weterynarz odpowiadał. Dzieci dowiedziały się jak ciężka czasami jest praca ze zwierzętami ale uśmiech i wdzięczność właścicieli zwierząt rekompensuje cały trud i wysiłek lekarzy. Dzieci choć po części mogły poznać tak ciekawy a zarazem bardzo odpowiedzialny zawód. Mamy nadzieje, że może to spotkanie pozwoli dzieciom odnaleźć w sobie predyspozycje do tego zawodu. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy  za przybycie Panu Mateuszowi  do naszego przedszkola.

Karolina Wawrzkiewicz-nauczyciel przedszkola

 

Więcej…
 
MAŁA FILHARMONIA SEZON DRUGI PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2023 00:00

W ramach współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Korfantowie zostało zorganizowane spotkanie edukacyjne pt. „Mała Filharmonia”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci 5-6 letnie z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie. Instruktor pan Tomasz zaprezentował dzieciom perkusję akustyczną oraz zespół pojedynczych instrumentów perkusyjnych, bębnów i sprzętu tworzącego zestaw perkusyjny. Drugi z muzyków pan Łukasz przedstawił dzieciom ukulele, gitarę i puzon oraz zaprezentował sposób gry na tych instrumentach. Dzieci miały sposobność aktywnego udziału w zabawach muzycznych i rozwiązywania zagadek związanych z granymi melodiami. Był to czas spędzony w miłej atmosferze. Dziękujemy pani dyrektor i instruktorom Domu Kultury w Korfantowie za pomoc w organizacji tego spotkania i interesującą oprawę muzyczną.

Anna Mariowska, Katarzyna Ołota, Teresa Kowalska – organizatorki spotkania

 

Więcej…
 
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2023 PDF Drukuj Email
piątek, 13 października 2023 16:57

 
OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEDSZKOLU MISIA USZATKA W KORFANTOWIE 2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 12 października 2023 00:00

Kochani Nauczyciele!

Z Wami jest bardzo fajnie

Wspieracie i uczycie życia

Dziś za wszystko chcemy podziękować

I skromny bukiecik kwiatów podarować

12 października 2023 roku w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
DZIEŃ DZIEWCZYNEK 2023 PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2023 20:07

11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. W Przedszkolu Misia Uszatka w Korfantowie nie mogło być oczywiście inaczej! W tym dniu na dziewczynki w każdej grupie czekały specjalnie przygotowane niespodzianki, tak by każda dziewczynka poczuła się wyjątkowo. Były tańce, odśpiewane sto lat przez kolegów z grupy, wręczenie upominków, dyplomów oraz coś na osłodę dla wszystkich przedszkolaków. Na zakończenie całego dnia zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Dla każdej dziewczynki był to dzień pełen wrażeń i radości.

Karolina Wawrzkiewicz-nauczycielka przedszkola

Więcej…
 
"Z PRZYJACIELEM PRZEZ OKRĄGŁY ROCZEK" - PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2023 17:54

„Z przyjacielem przez okrągły roczek” po tym hasłem grupa WIEWIÓRKI z Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie rozpoczęła wymianę korespondencji z dziećmi z Przedszkola w Rzymkowicach. Pierwszy list wysłano we wrześniu, miał on formę tekstowo-obrazkową tak aby dzieci aktywnie uczestniczyły w tworzeniu listu oraz jego odczytaniu Dzieci poznały zasady pisania listów oraz wybrały się do Urzędu Pocztowego celem nadania korespondencji. Nadesłana odpowiedź wzbudziła w dzieciach wiele pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

 
BAL JESIENNY 2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 05 października 2023 19:26

W dniu 5 października 2023 roku w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie odbył się Bal Jesienny. W balu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki przyszły ubrane w piękne, jesienne stroje. Uroczystość zaczęła się od powitania Pani Jesieni, która niestety zgubiła gdzieś swój strój. Na szczęście przedszkolaki były na to przygotowane, każda grupa przygotowała dla Pani Jesieni jedną część jej garderoby. Kiedy Pani Jesień była już odpowiednio ubrana bal zaczął się na dobre. Zabawy było co niemiara. Dzieci zaprezentowały również swoje wymyślne stroje podczas pokazu. Udały się również na poczęstunek w formie zdrowych przekąsek przygotowanych przez rodziców. Był to bardzo udany dzień wypełniony zabawą, tańcem i miłą atmosferą.

Patrycja Bąba i Agnieszka Szewczyk- nauczycielki przedszkola

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848