ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA 2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 28 września 2023 00:00

Z okazji Światowego Dnia Jabłka 28 września 2023 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie oraz wychowankowie Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie brali udział w  wydarzeniu szkolnym  zorganizowanym przez intendenta szkolnego - panią Agnieszkę Pałamarz, jakim było ŚWIĘTO JABŁKA.

 

Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców na świecie. W jabłku znajdują się witaminy z grupy B, witaminy A, E i K, antyoksydanty, a także minerały: jod, potas, magnez, cynk, fluor, mangan, siarkę, miedź i fosfor. Jabłka są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, dzięki czemu dają uczucie sytości i przyspieszają metabolizm, korzystnie wpływając na trawienie. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc.

 

W przedszkolu zorganizowano  zajęcia, podczas których dzieci mogły dowiedzieć się, jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, a także, jak ważne jest to, by przed zjedzeniem jabłka zawsze umyć. Rozmawiały także o tym, co możemy przygotować z tych owoców. Dzieci na głowach miały opaski z jabłuszkiem, wykonywały prace plastyczne, po przez gry i zabawy poznawały smaki, kształty i zapach naszych pyszności Słuchały pięknego opowiadania o jabłkach ,,Jak powstają jabłka” z wykorzystaniem ilustracji. W grupie przedszkolnej dzieci wraz z paniami wyciskały sok z jabłek i z apetytem wypijały naturalne witaminki., oraz zajadały kolorowe jabłuszka. W szkole dzieci przyniosły maskotki owocowe, przebierały się za króla i królową Jabłka, również odbyły się zajęcia w danym temacie. Prace plastyczne dzieci można podziwiać na korytarzach szkolnych. Dzieci otrzymały jabłka i z apetytem się zajadały. Kolorowy Dzień Jabłka zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.


„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.

Intendent: Agnieszka Pałamarz

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848