Gimnastyka korekcyjna PDF Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2024 00:00

„Żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu, ruch zastąpi każde lekarstwo”

prof. Wiktor Dega

Prawidłowa postawa ciała każdego człowieka jest gwarantem jego zdrowia. Ruch jest elementem życia, a jego przejawy są obecne w codziennym funkcjonowaniu człowieka.


Aktywność ruchowa jest bezwzględnie konieczna dla każdego człowieka, w każdym okresie życia.
Dla wszystkich dzieci, niezależnie od współistniejących dysfunkcji ruchowych,wydolności fizycznej i dojrzałości społecznej, ważne jest systematyczne uczestniczenie w zorganizowanych zajęciach ruchowych. Służą one realizacji wielu celów i wspomagają rozwój w sferze ruchowej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej.

Dzieci z grupy Motylki na zajęciach wzmacniały mięśnie posturalne odpowiedzialne za prawidłową postawę – głównie mięśnie grzbietu i brzucha, stabilizujące kręgosłup. Dzieci wzmacniają gorset mięśniowy poprzez zabawy ruchowe i ćwiczenia korekcyjne prowadzone metodą ścisłą i zadaniową.

Karolina Wawrzkiewicz- wychowawczyni grupy

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848