MAŁA FILHARMONIA PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2023 19:00

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i całe życie”
Platon

Dnia 22 października 2023 r. dzieci z grup Wiewiórek, Zajączków, Biedronek, Żabek i Pszczółek z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie gościły na scenie Małej Filharmonii panią Monikę Ryś. Z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieści naszego gościa dotyczące gry na ukulele oraz gitarach - akustycznej i klasycznej. Z uśmiechem na twarzy śpiewały proponowane utwory, które były częścią zagadek muzycznych. Spotkanie wzbudziło w dzieciach mnóstwo pozytywnych emocji, które pozostały z nami na resztę dnia. Z pewnością nie jeden z naszych wychowanków oczami wyobraźni widział siebie grającego na prezentowanych instrumentach.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w ramach jakże lubianego przez dzieci projektu.

Anna Mariowska, Teresa Kowalska, Katarzyna Ołota - nauczycielki przedszkola

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848