PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ PDF Drukuj Email
piątek, 22 grudnia 2023 10:24

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. 22 grudnia 2023 r. uczniowie kl. 1a i 2a,  wprowadzili całą naszą społeczność szkolną w świąteczną atmosferę, wystawiając przedstawienie musicalowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w betlejemskiej scenografii po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii, Józefa i Małego Jezusa. Na nowo kontemplować wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Scenki atmosfery panującej przed świętami oraz z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, przeplatane były kolędami i pastorałkami, które wprowadziły nas w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone brawami. Cytując aktorów, życzymy wszystkim „spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, aby każda chwila żyła własnym pięknem, a Nowy Rok obdarował Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem”.

Ewelina Nowacka, Katarzyna Duś-Walczak

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848