VI TURNIEJ RYCERSKI KLAS PDF Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2023 18:09

18 maja 2023 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie wzięli udział w VI TURNIEJU RYCERSKIM KLAS, w ramach VIII DNI PATRONA SZKOŁY. Podczas spotkania dziewczęta i chłopcy poznawali historię Wojska Polskiego od X do XVII wieku, odkrywali znaczenie ośmiu cnót rycerskich (wierności, pobożności, męstwa, roztropności, dworności, hojności, uczciwości i uznania innych) oraz budowę zbroi płytowej.

Turniej był także czasem zapoznania się z kluczowymi momentami w dziejach naszej Ojczyzny. Jak to bywa w turniejach, uczniowie popisywali się swoją wiedzą, spostrzegawczością i uważnością. Na pamiątkę spotkania, chętne dzieci będą mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie rycerskiej zbroi.

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848