XV Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem ,,Mój ulubiony wiersz” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 maja 2019 00:00

13 maja 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie, pod patronatem Burmistrza Korfantowa, odbył się XV Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem ,,Mój ulubiony wiersz. Organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie. Celem konkursu było podniesienie poziomu edukacji kulturalnej uczniów oraz umożliwienie im zaprezentowania się na scenie.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie p. Marek Misztal, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Korfantowie p.Małgorzata Sinicka, ks. Proboszcz Jacek Wilczyński, Dyrektor MGOKSiR p. Stanisław Szkolny, Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Korfantowie p. Ewa Kubiak oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej gminy.
W konkursie uczestniczyło 24 uczniów z trzech szkół podstawowych Gminy Korfantów. Zmagania  finalistów oceniała Komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Andrejszyn, p. Tamara Kobylańska i ks. proboszcz Jacek Wilczyński . Recytację  poprzedził występ uczniów klasy I a z ZSP w Korfantowie, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Dwa światy.”


Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:Klasa pierwsza

 • I miejsce – Marlena Mamak (ZSP Korfantów) - opiekun p. J. Paszkowska
 • II miejsce – Jadwiga Stankiewicz  (ZSP Korfantów) - opiekun p. B. Sosulska
 • II miejsce – Lena Wąsowicz (ZSP Korfantów) - opiekun p. B. Sosulska

  III miejsce – Julia Sosulska (SP Włodary) – opiekun W. Żurańska
  III miejsce – Klaudia Grzegorzowicz ( ZSP Korfantów) – opiekun J. Paszkowska

Klasa druga

 • I miejsce – Nikola Kubiak (ZSP Korfantów ) - opiekun p. J. Fudalej

 • II miejsce – Julia Gudzikowska (ZSP Korfantów) – opiekun J. Fudalej
 • II miejsce – Julia Marcinkiewicz (ZSP Korfantów) - opiekun J. Fudalej


III miejsce – Agnieszka Preusner (ZSP Korfantów) – opiekun p. E. Kubiak

Klasa trzecia

 • I miejsce – Jessika Gajewska (SP Włodary ) – opiekun D. Zgajewska
 • II miejsce – Ewa Zięba (SP Włodary) - opiekun D. Zgajewska

III miejsce – Bartosz Holek (ZSP Korfantów) – opiekun K. Krzywicka

.Dla zaproszonych gości i uczestników został przygotowany słodki poczęstunek.
Konkurs przygotowały i  prowadziły: p. Jolanta Paszkowska i B. Sosulska.


 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848