WITAMY WIOSNĘ ! PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 00:00

„ … Śpiewa skowronek nad nami

Drzewa strzeliły pąkami

Wszystko kwitnie wkoło

I ja i ty! ...”

Tradycyjnie początek wiosny w naszej szkole obchodziliśmy pod hasłem Dnia Talentu. Tym razem z niewielkim opóźnieniem, bo 22 marca 2019 roku, na specjalnie zaaranżowanej scenie rozkwitać zaczęły dziesiątki talentów naszych uczniów. Były więc popisy wokalne i instrumentalne oraz występ taneczny dziewcząt ze szkolnego zespołu Sky Jump. Recytacje wierszy o tematyce wiosennej przypomniały o przypadającym właśnie na ten okres święcie poezji.

Nie mogło zabraknąć emocji sportowych, wśród których popularnością cieszyły się konkurencje sprawnościowe, takie jak: skoki na skakance, rzut do celu, pojawili się także siłacze mierząc się tężyzną swych mięśni!

Przez cały czas trwania imprezy zwiedzać można było kącik hobbystów, w którym uczniowie z dumą zaprezentowali: własnoręcznie wykonaną makietę z okresu II wojny światowej, kolekcję łusek po nabojach, czy zestaw kart z podobiznami piłkarzy.

Miłośnicy rysunku świetnie odnaleźli się w konkursie na pracę plastyczną o tematyce: Co mi gra w duszy wiosną? Całość zaś spinały pokazy wiosennych kreacji przy dźwiękach piosenki „Wszystko kwitnie wkoło".

Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią.

Katarzyna Suchodolska - opiekun grupy wiekowej klas IV-VI


 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848