PLASTUSIOWY MISZMASZ - ZAJĘCIA INNOWACYJNE W GRUPIE "ŻABEK" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2023 11:59

 

Innowacja pn. „PLASTUSIOWY MISZMASZ”, to kolejny projekt zaplanowany do realizacji w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie. Przedsięwzięcie jest skierowane do przedszkolaków z grupy „ŻABEK”. Autorką i wykonawczynią działań przewidzianych w programie jest pani Dorota Wilk. Twórczość plastyczna jest jednym ze sposobów wyrażania swoich myśli i pozwala na zaspokajanie dążeń i potrzeb oraz pełni w przedszkolu bardzo ważną rolę. Dziecko tworząc angażuje wszystkie sfery osobowości i wypowiada się w swój własny sposób poprzez różne środki i techniki plastyczne.

Zajęcia plastyczne mają znaczenie poznawcze i kształtujące. Rozwijają u dziecka pamięć, wyobraźnię, kształtują spostrzegawczość oraz wzbogacają procesy poznawcze, co wpływa na jego rozwój. Pobudzają fantazję, uczą zachowań społecznych, wyrozumiałości dla innych i współpracy. Mają bardzo duże znaczenie dla dzieci nieśmiałych, bowiem rozwijają u nich poczucie własnej wartości, przełamują bariery niepewności i strachu, przez co dziecko zyskuje pewność siebie. Dla dzieci nadpobudliwych są możliwością rozładowania napięcia emocjonalnego. Tworząc swoją pracę dziecko wypowiada się w sposób bezpośredni i spontaniczny. Zajęcia plastyczne pełnią, więc rolę terapeutyczną. Bardzo ważną rzeczą jest, aby nigdy nie krytykować działalności dziecka, gdyż łatwo można je zniechęcić do dalszej działalności. Natomiast o zauważonych osiągnięciach należy je chwalić i zachęcać do dalszej pracy.

Przebieg kolejnych aktywności plastycznych będzie prezentowany na stronie internetowej zespołu.

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848