SPOTKANIE MISIÓW I PSZCZÓŁEK Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 listopada 2023 19:31

27 listopada 2023 r. dzieci z grup MISIÓW i PSZCZÓŁEK przedszkola w Korfantowie odwiedziła pani pielęgniarka. Spotkanie było zupełnie inne niż dotychczas. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji związanych z trudnym zawodem pielęgniarki oraz poznały zawartość niezwykłej, ratującej życie czerwonej torby z białym krzyżem. Podczas wspólnej zabawy dziewczynki i chłopcy mogli zamienić się w pielęgniarkę lub pielęgniarza. Bandażowanie rączek okazało się nie lada wyzwaniem. Najwięcej śmiechu było podczas robienia zastrzyków oraz osłuchiwania przez stetoskop. Dzieci obiecały pilnie się przykładać do nauki, by w przyszłości móc z dumą nosić biały kitel i nieść pomoc potrzebującym.

Patrycja Bąba - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848