"ZACZYTANE OPOLSKIE" PDF Drukuj Email
piątek, 17 listopada 2023 00:00

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie  ludzkość wymyśliła"


W. Szymborska


"Zaczytane opolskie" to akcja promująca czytelnictwo wśród mieszkańców województwa opolskiego. Pomysłodawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Polskiego, który w całości finansuje to przedsięwzięcie. 17 listopada 2023 r. w ramach tej akcji Przedszkole Misia Uszatka w Korfantowie odwiedziła pisarka Barbara Supeł autorka "Jadzi Pętelki" wraz z pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej. Gościem spotkania była również p.Joanna Fudali wicedyrektor naszej placówki. Autorka zaprezentowała dzieciom swoje utwory z serii "Jadzia Pętelką". Przedstawiła najciekawsze przygody swoich bohaterów oraz przeczytała fragmenty swoich opowiadań. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania literatki, z chęcią uczestniczyły w zabawach i z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w pracy plastycznej. Całe spotkanie literackie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze. Dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji i zachęciło je do poznawania dalszych losów Jadzi i jej rodziny.
Dziękujemy za miłe i edukacyjne spotkanie.

Dorota Wilk - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848