GIMNASTYKA KOREKCYJNA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
piątek, 17 listopada 2023 15:17

W bieżącym roku szkolnym oferta programowa skierowana do wychowanków z grupy MOTYLKÓW Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie została rozszerzona o innowację pedagogiczną pn. „GMINASTYKA DLA MAŁEGO SMYKA”. Autorką i realizatorką projektu jest pani Karolina Wawrzkiewicz – nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Przyjmuje się, że głównym sprawcą nieprawidłowości postawy ciała jest niezaspokojenie potrzeb ruchowych organizmu. Celem innowacji jest podjęcie działań przeciwdziałających powstawaniu wad będących następstwem stronienia od ruchu i unikania wysiłku fizycznego. Zajęcia odbywać się będą w miłej i przyjaznej atmosferze, w oparciu o naturalną potrzebę aktywności dziecka w wieku przedszkolnym.

Podstawowym celem planowanych działań jest wszechstronny rozwój organizmu, wytworzenie umiejętności i nawyków prawidłowej postawy, propagowanie zdrowego stylu życia. Dodatkowo, projekt zakłada:

 

  • zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej poprzez zabawy i gry;
  • kształtowanie wyczucia prawidłowej postawy w różnych pozycjach, w miejscu i w ruchu;
  • wzmacnianie mięśni posturalnych;
  • kształtowanie prawidłowej sylwetki;
  • wyrabianie nawyku prawidłowego stawiania stóp w chodzie, w biegu;
  • wdrażanie do ćwiczeń korygujących płaskostopie;
  • wyrabianie umiejętności wykorzystania przyborów w ćwiczeniach korekcyjnych.

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848