DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU IM. MISIA USZATKA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
piątek, 10 listopada 2023 13:30

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa czyli przedszkolaków.

Z tej okazji dzieci z Przedszkola im. Misia Uszatka przygotowały uroczystą akademię związaną z Dniem Niepodległości Polski – 11 listopada.

 

Dzieci z grup starszych: ,,Zajączki” i ,,Wiewiórki” pod kierownictwem pań przedstawiły montaż słowno-muzyczny, do którego dołączyły z wierszami i piosenkami dzieci z grup młodszych. Podczas uroczystości został wspólnie odśpiewany hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego”. Całości programu towarzyszył patos i odpowiednia oprawa muzyczna w duchu patriotyzmu.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. Wszystkie dzieci poczuły powagę uroczystości i odpowiednią postawą uczciły wszystkich poległych za Ojczyznę.

Teresa Kowalska, Anna Mariowska, Katarzyna Ołota – nauczycielki przedszkola


 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848