NARODOWE CZYTANIE W GRUPIE „WIEWIÓREK”, „ZAJĄCZKÓW” I „BIEDRONEK” PDF Drukuj Email
piątek, 08 września 2023 00:00

Przedszkole im. Misia Uszatka w Korfantowie wzięło udział w Narodowym Czytaniu. W ramach akcji po honorowym patronatem pary prezydenckiej dzieci z naszego przedszkola miały sposobność obcowania z literaturą Elizy Orzeszkowej w utworze „Nad Niemnem”. Dzieci z grupy „Wiewiórki”, „Zajączki” i „Biedronki” wysłuchały fragmentu „Legendy o Janie i Cecylii”, który został dostosowany do poziomu dzieci przedszkolnych i opracowany przez panią Anetę Konefał. Następnie dzieci wykonały w formie plastycznej scenografię ukazującą głównych bohaterów dzieła literackiego. Były to niezapomniane chwile spędzone na wesołej zabawie.

Anna Mariowska, Katarzyna Ołota, Teresa Kowalska, Dorota Wilk, Adrianna Gajewska – nauczycielki przedszkola

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848