OLIMPIADA SPORTOWA W PRZEDSZKOLU IM. MISIA USZATKA PDF Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2023 00:00

OLIMPIADA  SPORTOWA  W PRZEDSZKOLU IM. MISIA USZATKA. PODSUMOWANIE PROJEKTU "SERCEM NA ŚWIAT”

2 czerwca 2023 r. zaraz po śniadanku rozpoczęliśmy Olimpiadę Sportową. Był hymn przedszkola i rozpalenie olimpijskiego znicza. Dyrekcja przedszkola życzyła wszystkim przedszkolakom sportowej rywalizacji i wszystkie grupy rozeszły się na boiska. Były różne konkurencje, wielka  rywalizacja, doping pozostałych dzieci. Na koniec uścisk rąk z zawodnikami z drużyny przeciwnej. Kiedy wszyscy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wrócili na miejsce zbiórki pan dyrektor wręczył wszystkim medale i pogratulował sportowej postawy.

To nie był koniec atrakcji tego dnia. Następnie wszyscy głośno powiedzieli wierszyk ,,W naszym przedszkolu wszyscy się kochamy, nasz wesoły uśmiech dziś w świat posyłamy by radość i zgoda wszędzie zagościły, pokój na  świecie uczyniły”. Była prezentacja wielkich plakatów i wspólna piosenka ,,Kocham świat”. Do tego dnia przygotowywaliśmy się dużo wcześniej. Dzieci słuchały opowiadań, rozmawiały, robiły prace plastyczne. Temat przyjaźni, szczęśliwego świata na pewno jest im teraz bliższy.
Na koniec prosto w chmury został wypuszczony balon z życzeniami o dobry i szczęśliwy ŚWIAT. Wszyscy wróciliśmy do naszego przedszkola szczęśliwi, uśmiechnięci na pyszny obiadek a balonik z życzeniami jeszcze długo leciał i leciał. Może ktoś z Was też go widział?

Iwona Filipek – nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848