Elementy Integracji Sensorycznej w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym PDF Drukuj Email
piątek, 14 grudnia 2018 10:41

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

WSPÓŁPRACA NAUCZYCIELI Z RODZICAMI

Elementy Integracji Sensorycznej w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym

Pod takim tytułem kryje się temat spotkań nauczycielek przedszkola w ramach zespołu ewaluacyjno-przedmiotowego, podczas którego kadra pedagogiczna zastanawia się nad nowymi formami pracy z dziećmi i nie tylko. W tym roku odpowiedzialna za prace zespołu nauczycielka Bożena Bernacka po wcześniejszych rozmowach z p. Anną Tlałka zaproponowała jeden z tematów współpracy z rodzicami pod kątem wykonania lub zakupu tablic sensoryczno-manipulacyjnych. Nauczycielka ukończyła kurs Elementy Integracji Sensorycznej we Wrocławiu. Zbierając wiedzę i doświadczenia podczas pracy z dziećmi zauważyła, że tablice manipulacyjne zaspokajają naturalną ciekawość dzieci, są bezpieczne i fascynujące. Najprostsze, wszędzie dostępne przedmioty codziennego użytku budzą największe zainteresowanie.
Tablice można wykonać samemu można je również kupić I cieszyć się wraz z dzieckiem… jak dziecko

 

Postawmy sprawę jasno- przyglądamy się tym tablicom nie tylko od strony estetycznej i funkcjonalnej, ale również technicznego wykonania. To nie zbiór przypadkowych UŻYWANYCH przedmiotów. Wszystkie części są nowe, mają swoje nieprzypadkowe miejsce na tablicy manipulacyjnej, są świetnie dokręcone i połączone. Nie ma tu miejsca na fuszerkę, starocie, niedoróbki. Przecież w końcu bawią się nimi dzieci.

 

Tablica spełnia swoje zadanie:
Jest przede wszystkim ciekawa i kolorowa.

Bardzo dobrze i bezpiecznie wykonana.
Ćwiczy koordynację oko-ręka, motorykę małą, wzbogaca słownictwo dziecka.

Dostarcza wrażeń sensorycznych.

Uczy skupienia uwagi, precyzji, zręczności, zwracania uwagi na szczegóły.
Polecamy!
Dzieciom życzymy miłej zabawy.

 

Nauczycielki wychowania przedszkolnego -oligofrenopedagog Bożena Bernacka,

terapia pedagogiczna Anna Tlałka

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848