SPOTKANIE Z AKTOREM - PROF. STANISŁAWEM GÓRKĄ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 października 2023 19:58

W dniu 6 października 2023 roku uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie odwiedził niezwykły gość. Prof. dr hab. Stanisław Górka. Pan Stanisław jest aktorem, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, reżyserem, producentem teatralnym, wykładowcą akademickim, trenerem autorskiej metody pracy nad głosem. To założyciel Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca aktora, co należy robić, aby aktorem zostać. Przede wszystkim należy dobrze się uczyć, nieustannie ćwiczyć pamięć, recytować wiersze, zdobywać umiejętności gry na instrumentach muzycznych. Pan Stanisław wykonywał utwory muzyczne w oparciu o teksty Janiny Porazińskiej, a uczniowie klas 1-3 pięknie mu wtórowali. Dodatkowo odbyły się warsztaty teatralne z grupą dzieci, które marzą o tym, żeby zostać aktorami w przyszłości. Podczas spotkania ogólnego uczeń klasy 3 a, Michał Piekuś,  zagrał dwa utwory z muzyki klasycznej.
Spotkanie odbyło się przy współpracy z Panią Katarzyną Suchodolską - nauczycielem bibliotekarzem.

Anna Tlałka

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848