Wykaz lektur obowiązujących |
|
|
|
wtorek, 26 lutego 2013 18:50 |
Wykaz lektur obowiązujących w szkole podstawowej
Klasa I
Semestr 1
- Wanda Chotomska „ Gdy zamierzasz przejść ulicę” (tekst w podręczniku)
- Julian Tuwim „ Warzywa” (tekst w podręczniku)
- Mira Jaworczakowa „Jacek, Wacek i Pankracek” (fragmenty)
- Małgorzata Strzałkowska „Leśny krasnoludek”
- Władysław Bełza „Katechizm polskiego dziecka”
- Danuta Wawiłow „Marzenie” (tekst w podręczniku)
- Lucyna Krzemieniecka „Jak się krasnoludek z borsukiem na spacer wybierali” (tekst w podręczniku)
- Natalia Usenko „Telegram do śpiącej królewny”
Semestr 2
- Julian Tuwim „Abecadło” (tekst w podręczniku)
- Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik” (fragmenty)
- Hanna Łochocka „O wróbelku Elemelku” (fragmenty)
- Natalia Usenko „Potwór ekologiczny” (tekst w podręczniku)
- Julian Tuwim „Ptasie radio”
- Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka” (fragmenty)
- Marcin Brykczyński „Tata” (tekst w podręczniku)
- Jan Brzechwa „Żaba” (tekst w podręczniku)
Klasa II
Semestr 1
- Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda”
- Mira Jaworczakowa „Jacek, Wacek i Pankracek”
- Lucyna Krzemieniecka „Z przygód Krasnala Hałabały”
- Hanna Łochocka „O wróbelku Elemelku”
- Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka”
Semestr 2
- Hans Christian Andersen „Calineczka”
- Jan Brzechwa „Wiersze dla dzieci”
- Julia Duszyńska „Cudaczek-Wyśmiewaczek”
- Alan Aleksander Milne „Kubuś Puchatek”
- Julian Tuwim „Wiersze dla dzieci”
Klasa III
Semestr 1
- Hans Christian Andersen „Królowa Śniegu”
- Aleksander Fredro „Paweł i Gaweł“
- Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”
- Kornel Makuszyński „ Przygody Koziołka Matołka”
- Siergiej Michałkow „ Nie płacz, Koziołku”
- Zofia Stanecka „Legenda o Piaście i postrzyżynach jego syna Siemowita”
Semestr 2
- Maria Kruger „ Karolcia”
- Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
- Hugh Lifting ‘Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
- Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
Klasa IV
- Jan Brzechwa „Akademia pana Kleksa”
- Carlo Collodi „Pinokio”
- Roald Dahl „Charcie i fabryka czekolady”
- Clive Staples Lewis Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”
Klasa V
- Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
- Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera”
- Ferenc Monar „Chłopcy z Placu Broni”
- Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”
Klasa VI
- Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
- Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”
- Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
- Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
- Stanisław Lem „Bajki robotów”
|